Te utracone dochody gminy mogą odzyskać

Do 25 marca gminy mogą ubiegać się o zwrot dochodów z tytułu zwolnienia z podatku od nieruchomości, będących własnością Skarbu Państwa, gruntów pokrytych wodami jezior o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych oraz gruntów zajętych pod sztuczne zbiorniki wodne.

O zwrot tych dochodów gminy mogą ubiegać się składając stosowne wnioski do właściwego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Termin mija 25 marca.

Podstawą prawną do zwrotu jest rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 20 lipca 2006 r. w sprawie zwrotu gminom utraconych dochodów z tytułu zwolnienia z podatku od nieruchomości, będących własnością Skarbu Państwa, gruntów pokrytych wodami jezior o ciągłym dopływie lub odpływie wód powierzchniowych oraz gruntów zajętych pod sztuczne zbiorniki wodne (czytaj poniżej w dziale Multumedia).

Gminy we wniosku do WFOŚiGW muszą wskazać faktyczne roczne utracone dochody, wynikające z decyzji oraz z deklaracji podatkowych, na dany rok podatkowy według stanu na dzień 31 grudnia roku podatkowego, za który jest on sporządzany.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

zasłużenie.

Utracone?, 2012-01-18 19:31:35 odpowiedz

Chyba nie...Już nie będzie zwolnienia od podatków. Każdy powinien płacić swoje podatki!Każda gmina sobie rzebkę skrobie!

IdealNie, 2012-01-18 19:28:48 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU