PARTNER PORTALU
  • BGK

Ten magistrat potrafi oszczędzać

  • m-ce24.pl/RAF    3 sierpnia 2010 - 14:53
Ten magistrat potrafi oszczędzać

Przykład z Mysłowic pokazuje, że w kryzysie można oszczędzać nie tylko na remontach i inwestycjach. Tutejszy magistrat nie pokrywa nawet kosztów delegacji i wypowiedział wszystkie telefony komórkowe oraz ryczałty na samochody prywatne, reglamentowany jest papier.
Urząd miasta w Mysłowicach opisał portalowi www.m-ce24.pl - który wytknął instytucji wzrost zatrudnienia w kryzysowym roku - jak próbuje radzić sobie z recesją.

- Obecny poziom zatrudnienia to absolutne minimum potrzebne do sprawnego funkcjonowania Urzędu Miasta. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której nie ma komu wypełnić aktu zgonu, albo wydać prawa jazdy czy dowodu osobistego. Deklarowane „zaciskanie pasa” objęło pozostałe wydatki. I tak urząd: nie wypłaca nagród ani podwyżek, nie pokrywa kosztów delegacji, nie zakupuje wyposażenia do biur i nowego oprogramowania, nie realizuje remontów i inwestycji. Ponadto wypowiedziano wszystkie telefony komórkowe oraz ryczałty na samochody prywatne, szkolenia odbywają się sporadycznie, reglamentowany jest papier, informacje przekazywane drogą mailową, wypowiedziano także zewnętrzną obsługę prawną. Nie odbywają się już także konkursy na wolne miejsca pracy - wymienia rzecznik prasowy UM, Michał Woźniczko.

W 2010 roku w urzędzie miasta zatrudniono dodatkowe 4 osoby (w magistracie pracuje 338 osób). Wydatki na płace pracowników wzrosły o 13 tys. zł (do 113 173 161 zł brutto).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Podatnik, 2010-08-07 09:35:26

    Wreszcie nastapił porzadek ,zaprzestano wyłudzania i wybieranie pieniedzy z budźetu , jeszcze powinna nastapic redukcja w zatrudnioeniu bo jest za duza , zwiekszyć dyscyplinę - a jak sie komuś nie podoba to zawsze moze otworzyc swoja firme i bedzie wydawał tyle na ile jego stać czasmi nie wystarczy ...na mydlo a niekiedy wystarczy na benzyne - grund ze pracuje na wlasny rachunek a nie jest trutniem na utrzymaniu podatnikow jak w urzedach. Wszsztkie miasta powinni wprowadzic tą zasade jak w Myslowicach. Zakończy sie okradanie państwa w postaci darmowych lekkich pensji wyciagania nagrod dla swoich za niby cięzka pracę .  rozwiń