PARTNER PORTALU
  • BGK

Ten region ma dość dopłacania do reszty

  • Przegląd prasy/wyborcza.biz/Dziennik Gazeta Prawna    17 sierpnia 2012 - 08:18
Ten region ma dość dopłacania do reszty

Po co mamy dopłacać do biedniejszych landów na północy? Niech Bawaria ogłosi niepodległość - uważa jeden z czołowych polityków rządzącej Bawarią partii CSU. W kryzysie rosną nastroje separatystyczne - donosi "Dziennik Gazeta Prawna."
Wilfriedowi Scharnaglowi nie podoba się to, że Bawaria, której poziom życia jest o 13 proc. wyższy niż wynosi średnia niemiecka, zbyt dużo dopłaca już nie tylko biedniejszym regionom Europy, ale też innym landom.

- Pod względem liczby ludności i potencjału gospodarczego niepodległa Bawaria byłaby siódmą co do wielkości gospodarką Unii Europejskiej. Byłoby to wspaniałe i stabilne średniej wielkości państwo - powiedział Scharnagl niemieckiej prasie, a jego słowa przytacza "DGP". Przez podatek solidarnościowy, tylko w tym roku Bawaria przekaże rządowi federalnemu 3,4 mld euro.

Czytaj też: Tak upadają metropolie

Gazeta zwraca też uwagę, na inne regiony w Europie, których politycy myślą o wybiciu się na niepodległość. W sumie jest aż siedem takich miejsc: Szkocja, Katalonia, Kraj Basków, Korsyka, Padania, Flandria i Bawaria.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.