"To nie jest tak, że rząd nic nie robi"

W takim kraju jak Polska minister finansów nie powinien mieć ambicji politycznych, ale działać jak kamikadze - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka.

Jego zdaniem dziś minister finansów ma wielki dylemat, balansuje na granicy recesji i mając narzędzia fiskalne musi z nią walczyć.

Oceniając politykę gospodarczą rządu stwierdził, że z jednej strony "jest ideologia ciepłej wody, czyli róbmy tylko to, co nikomu nie wadzi". Z drugiej jednak podkreślił, że to właśnie rząd Donalda Tuska zrobił wyłom w emeryturach pomostowych i ograniczył dla miliona osób przywileje wczesnoemerytalne, czego nie zrobił żaden z poprzednich rządów.

 "To nie jest więc tak, że ten rząd nic nie robi" - powiedział Marek Belka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Każdy kto żyje na naszej planecie coś robi,innym lepiej drugim gorzej,ale zawsze coś wychodzi!! Jedni z głową planują,a drudzy na głowach praktykują!!

Głowa., 2013-07-25 12:02:05 odpowiedz

RZĄDZENIE PO i PIS są w parze,bo to AWS-kie ideowe twarze, inaczej mówiąc nie obrażając - to PRL-u grabarze! Solidaruchy pod pojęciem wolności naród skupili, demokrację wprowadzili i władzę dla siebie zdobyli i za wolą narodu wymarzony system nam urządzili. Ekspertów i p...rofesorków ekonomiczne spojrzenie doprowadziło,że nastąpiło finansowe zagrożenie, a więc wizja bankructwa-to czyje to jest rządzenie rozwiń

Rząd robi, 2013-07-24 18:04:39 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU