Toczy się bój o 228 mln zł

  • Przegląd prasy/Parkiet
  • 27-04-2011
  • drukuj
Dzisiaj poznamy listę firm, które przeszły do kolejnego etapu przetargu na zaprojektowanie i wykonanie regionalnej sieci szerokopasmowej woj. dolnośląskiego.

W przetargu znalazło się osiem wniosków. Według informacji „Parkietu” do drugiej tury postępowania przeszło pięć podmiotów, w tym konsorcjum z udziałem notowanego na giełdzie Elektrotimu.

Wśród firm, które zgłosiły chęć budowy sieci na Dolnym Śląsku, znalazły się m.in.: konsorcjum z udziałem firmy ATM Systemy Informatyczne i Erbudu, Wasko wspólnie z Fonbudem i spółką Jacek Dudek Telenet oraz konsorcjum firmy Hawe Telekom.

Inwestycję realizuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach unijnego projektu mającego na celu likwidację obszarów wykluczenia informacyjnego.

Właśnie zakończył się pierwszy etap postępowania na wybór wykonawcy sieci w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Oferenci powalczą o kontrakt opiewający na 228 mln zł netto. Wykonawca może też liczyć na prace uzupełniające warte nawet 50 proc. wartości podstawowego zamówienia – pisze „Parkiet”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU