PARTNER PORTALU
  • BGK

Tomaszów Mazowiecki: Powstanie nowa baza MZK. Przetarg roztrzygnięty

  • PAP/AT    7 lutego 2017 - 12:04
Tomaszów Mazowiecki: Powstanie nowa baza MZK. Przetarg roztrzygnięty
W ramach inwestycji powstanie m.in. nowoczesne zaplecze techniczne do obsługi niskoemisyjnych autobusów hybrydowych, stanowiska serwisowe, stacja kontroli pojazdów, myjnia automatyczna i magazyny (fot.mzktomaszow.pl)

• Miejski Zakład Komunikacyjny w Tomaszowie Mazowieckim rozstrzygnął przetarg na budowę nowej bazy.
• Wpłynęło siedem ofert, a najkorzystniejszą złożyła tomaszowska firma GETMAR.
• Miasto i MZK analizują również oferty na zakup 25 hybrydowych autobusów.
Rzeczniczka tomaszowskiego magistratu Joanna Szczepańska poinformowała, że oferty na budowę nowej bazy MZK można było składać do 23 grudnia ub. roku. Spółka oceniała cenę, termin gwarancji na roboty budowlane i urządzenia oraz termin realizacji inwestycji.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma GETMAR z Tomaszowa Mazowieckiego. Wartość umowy wynosi ok. 17 mln zł. Inwestycja powinna powstać do 30 marca 2018 roku. Termin gwarancji na roboty budowlane wyniesie sześć lat, a na urządzenia - cztery lata.

W ramach inwestycji powstanie m.in. nowoczesne zaplecze techniczne do obsługi niskoemisyjnych autobusów hybrydowych, stanowiska serwisowe, stacja kontroli pojazdów, myjnia automatyczna i magazyny. Obiekt ma być monitorowany.

Rzeczniczka poinformowała również, że na ogłoszone przez Urząd Miasta i MZK przetargi na zakup hybrydowych autobusów wpłynęły w sumie cztery oferty, które złożyły dwie spółki - Volvo Polska i Solaris Bus & Coach.

Czytaj też: Program Rozwoju Elektromobilności. Elektryczne autobusy zawitają do kolejnych miast

Miasto chce kupić 20 autobusów, a MZK - pięć. Nowe autobusy będą wyposażone w monitory LCD, pokazujące m.in. trasę i czas przejazdu, informacje o najbliższych przystankach, wiadomości miejskie, a także pogodę. Pojazdy będą umożliwiały bezprzewodowy, szybki dostęp do internetu. W autobusie będzie można też naładować telefon komórkowy. Rozkładane rampy umożliwią wjazd wózkiem inwalidzkim. Na boku pojazdów umieszczone będą specjalne elektroniczne tablice dla osób niedowidzących.

Na budowę nowej bazy i zakup autobusów zarówno miasto, jak i MZK otrzymają dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Szczepańska przypomina, że po uzyskaniu dofinansowania i zakupie pojazdów w Tomaszowie Mazowieckim planowane jest wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej we wszystkie dni tygodnia. Obecnie tomaszowianie mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów w niedziele i święta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.