PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń będzie liderem inwestycji

  • lk    17 grudnia 2010 - 10:28
Toruń będzie liderem inwestycji

W 2011 r. Toruń wdroży jeden z największych w swej historii wieloletnich planów inwestycyjnych. W stosunku do roku bieżącego, wydatki na inwestycje znacznie wzrosną.
Najwięcej pieniędzy - 351 mln zł - przeznaczonych zostanie na rozwój sieci dróg i transportu, w tym 171 mln - na budowę mostu drogowego - informuje toruński magistrat.

W przyszłym roku stolica województwa kujawsko - pomorskiego na inwestycje planuje wydać niemal 473,3 mln zł, czyli o  220 mln zł więcej niż w 2010 r. Nakłady inwestycyjne stanowić będą 43% ogółu wydatków (w br. stanowią 29%). Tym samym, według rankingu tygodnika "Wprost", miasto uplasuje się na pozycji lidera inwestycji polskich miast w 2011 r. W przeliczeniu na jednego mieszkańca toruński samorząd planuje bowiem wydać na inwestycje 2449 zł. Następne w kolejności miasta wydadzą ok. 2300 zł.

Najwięcej pieniędzy przeznaczono na budowę mostu drogowego wraz drogami dojazdowymi. Pozostałe zadania to m.in.  zakończenie modernizacji Szosy Lubickiej na odcinku od Strugi Lubickiej do węzła Lubicz, przebudowa ul. M. Skłodowskiej-Curie, budowa Centrum Nowoczesności i Toruńskiego Inkubatora Technologicznego.

Czytaj też:

Metropolie muszą dostać dodatkowe pieniądze

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • P.R.L., 2010-12-18 00:47:49

    Pragnę uświadomić szanownych czytelników, że stołeczność w kujawsko-pomorskiem jest dwunożna. Ta druga noga to dwukrotnie większa od Torunia Bydgoszcz. Elity toruńskie bezprawnie i bezczelnie przywłaszczają sobie wyłączność centralnej władzy w województwie i przy pomocy pokrętnych zabiegów procedura...lnych oraz nacisków personalnych w Sejmiku przechwytują większość funduszy wojewódzkich i unijnych na własne inwestycje, kosztem pozostałych miast w regionie. Na przykład w 2010 roku decyzją marszałka Toruniowi przydzielono z funduszy UE na inwestycje średnio 119 zł / 1 mieszkańca. Dla Bydgoszczy zaś aż 18 - słownie osiemnaście. Niemoralna jest więc ta propaganda przepełniona pychą i pogardą.  rozwiń