PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń chce obniżyć podatki

  • JL    24 października 2016 - 07:12
Toruń chce obniżyć podatki
Toruń zamierza obniżyć podatki od nieruchomości. Fot. Pixabay.com

Toruń planuje obniżyć niektóre stawki podatku od nieruchomości i środków transportu.
Radni Torunia na sesji 27 października 2016 r. pochylą się nad nowymi stawkami podatków lokalnych. Miasto w 2017 r. planuje obniżyć trzy stawki podatku od nieruchomości. Podatek za  grunty niezabudowane objęte obszarem rewitalizacji ma spaść z 3 zł za 1 mkw. do 2,98 zł. Opłata za budynki zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym zmniejszy się z 10,68 zł za mkw. powierzchni użytkowej do kwoty 10,59 zł. Za budynki pozostałe, w tym zajęte na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego Toruń zamierza obniżyć opłatę z 7,68 zł za mkw powierzchni użytkowej do 7,62 zł.

Obniżenie stawek wynika z konieczności ich dostosowania do stawek maksymalnych obowiązujących od 2017 r.

Na obniżeniu stawek ponownie głównie skorzystają właściciele tzw. budynków pozostałych – garaży i miejsc postojowych w halach garażowych. W skali roku właściciele za garaże zapłacą o 6 groszy mniej za każdy metr kwadratowy powierzchni.

Od 2016 r. obowiązują nowe przepisy dotyczące opodatkowywania miejsc postojowych w halach garażowych. Ich właściciele podatek płacą wyłącznie za posiadany udział w hali, a nie za całą halę. Pozostałe stawki podatku od nieruchomości pozostaną na poziomie roku 2016. Nie wzrosną też stawki podatku od środków transportowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.