PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń. Pięciu chętnych na rozbudowę Szosy Chełmińskiej

  • Przegląd prasy/JL    15 listopada 2016 - 07:38
Toruń. Pięciu chętnych na rozbudowę Szosy Chełmińskiej
Pięć firm zainteresowanych jest rozbudową Szosy Chełmińskiej w Toruniu. Fot. Toruń.pl

Pięć firm zainteresowanych jest rozbudową Szosy Chełmińskiej w Toruniu. Najtańszą ofertę złożyło PBDI, wyceniając swoje usługi na prawie 14 mln zł. Najdroższa, złożona przez firmę Eurovia, została skalkulowana na ponad 16,2 mln zł.
Oferty są obecnie badane pod kątem formalno-prawnym. Inwestycja obejmuje rozbudowę odcinka Trasy Staromostowej (Szosa Chełmińska) o całkowitej długości ok. 1050 m. Po przebudowie powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z dodatkowymi pasami na skrzyżowaniach do skrętów. W ramach rozbudowy zaplanowano wykonanie drugiej jezdni (zachodniej), przebudowę jezdni istniejącej, rozbudowę skrzyżowania ul. Szosa Chełmińska z ul. Długą oraz budowę infrastruktury towarzyszącej (chodniki, droga rowerowa).

Oprócz tego w zakresie projektu jest wykonanie rozbiórek starej nawierzchni, rozbudowa uzbrojenia podziemnego w niezbędnym zakresie i remont przejazdu kolejowego istniejącego w relacji Toruń Wschodni – Unisław. W ramach zadania przewidziane są roboty budowlane i zabezpieczenie infrastruktury podziemnej związanej z przebudową sieci: wodociągowej, gazowej, teletechnicznej, energetycznej, ciepłociągu, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz oświetlenia.

Dzięki realizacji projektu poprawi się płynność i przepustowości ruchu oraz jego bezpieczeństwa.

Projekt ubiega się o dofinansowanie z pieniędzy Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu operacyjnego woj. kujawsko-pomorskiego na lata 2014-2020. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.