PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń podpisał pierwsze umowy na realizację projektów w ramach zadań publicznych

  • PAP    16 marca 2015 - 18:26
Toruń podpisał pierwsze umowy na realizację projektów w ramach zadań publicznych
Pierwsze umowy zawarto z 12 największymi organizacjami /fot. pixabay.com

Umowy na realizację 332 projektów na łączną kwotę 15,7 mln zł w ramach zadań publicznych podpisze w tym roku z organizacjami pozarządowymi toruński urząd miasta.
"Dziękuję wszystkim organizacjom za to, że w sposób aktywny od dawna angażują się w życie miasta. Torunianie to zauważają, a my zachęcamy mieszkańców, aby 1 proc. podatku przekazali na działalność organizacji pozarządowych funkcjonujących na terenie miasta" - mówił w poniedziałek podczas uroczystości podpisywania umów zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

Jak poinformowała rzeczniczka prezydenta Torunia Aleksandra Iżycka, w pierwszej kolejności miasto zawarło umowy z przedstawicielami 12 największych organizacji pozarządowych, m.in. z Caritas Diecezji Toruńskiej, Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości czy ze Stowarzyszeniem Opiekuńczo-Wychowawczym im. św. Franciszka. Kolejne umowy podpisywane będą "w najbliższym czasie".

"Łącznie w tym roku na realizację 332 projektów na kwotę 15,7 mln zł zawrzemy umowy z 240 podmiotami" - powiedziała Iżycka.

Rzeczniczka dodała, że projekty, które będą finansowane w ramach zadań publicznych dotyczą kultury, zdrowia, środowiska i sportu. Są to m.in. organizacja wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży, festiwal fotografii "Sztuka Natury", festiwal nowoczesnych nurtów w muzyce współczesnej, festyn charytatywny z okazji Dnia Dziecka czy imprezy turystyczno-krajoznawcze dla mieszkańców Torunia. Wśród projektów znalazły się również zadania skierowane na walkę z bezrobociem i wspieranie przedsiębiorczości oraz profilaktykę uzależnień.

W ubiegłym roku w ramach zadań publicznych zrealizowano w Toruniu 433 projekty, a dwa lata temu 305.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.