PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruński most bez zarzutu

  • AW    2 października 2012 - 16:55
Toruński most bez zarzutu

Przetarg na budowę mostu w Toruniu został przeprowadzony prawidłowo - stwierdziła prokuratura apelacyjna w Gdańsku i umorzyła postepowanie w sprawie płatnej protekcji, do jakiej miało dojść przy wyborze wykonawcy nowego mostu. Śledczy nie znaleźli dowodów, by podczas przetargu popełniono przestępstwo.
Ponad rok śledczy z wydziału ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji badali sprawę. Sprawdzano, czy osoba powołująca się na wpływy w toruńskim Urzędzie Miasta w zamian za łapówkę - wsparcie dla jednego z toruńskich klubów sportowych - miała proponować pomoc w załatwieniu kontraktu, pośrednicząc w dostosowaniu wymogów przetargu do możliwości firmy budowlanej.

W sprawie przesłuchano kilku świadków, zabezpieczono dokumentację przetargową. Nie znaleziono dowodów na to, że doszło do przestępstwa.

- Umorzenie postępowania potwierdza fakt, że cała procedura przetargowa została przygotowana z najwyższą starannością, w oparciu o obowiązujące przepisy prawa - mówi zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu Stefan Kalinowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.