PARTNER PORTALU
  • BGK

Tramwaje dla Olsztyna dostarczy Solaris

  • PAP    21 września 2012 - 17:12
Tramwaje dla Olsztyna dostarczy Solaris

Firma Solaris podpisała w piątek z gminą Olsztyn umowę na dostawę piętnastu tramwajów typu Solaris Tramino. Dostawa pojazdów o łącznej wartości 120,5 mln zł zostanie sfinalizowana w 2014 roku.
W Olsztynie właśnie ruszyła budowa linii tramwajowych, pierwsze tramwaje mają wrócić do miasta po kilkudziesięcioletniej przerwie w 2014 roku.

"Tramino dla Olsztyna to nie tylko technicznie zaawansowany tramwaj na światowym poziomie, ale również pojazd o atrakcyjnym designie. Bardzo wierzę w to, że pasażerowie w stolicy Warmii i Mazur szybko pokochają tramwaje marki Solaris" - powiedziała prezes zarządu Solaris Bus & Coach S.A.Solange Olszewska.

Czytaj też: Linia tramwajowa Olsztyna już w budowie

Solarisy Tramino, które pojawią się w Olsztynie, będą pojazdami dwukierunkowymi o długości 29,3 metra. Wyposażone zostaną w 6 par podwójnych drzwi po każdej ze stron i zabiorą na pokład ponad 230 pasażerów. Tramwaje te będą niskopodłogowe na całej swojej długości i klimatyzowane.

Zgodnie z zawartą w piątek umową piętnaście Solarisów Tramino zostanie dostarczonych do Olsztyna w 2014 roku, a termin dostawy skorelowano z oddaniem do użytkowania linii tramwajowej.

Tramwaje zniknęły z olsztyńskich ulic w połowie lat 60-tych. Teraz miasto w ramach programu rozwoju komunikacji publicznej za unijne pieniądze postanowiło przywrócić ten środek transportu.

Firma Solaris jest znanym czołowym europejskim producentem autobusów i trolejbusów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.