Tramwaje Śląskie podpisały umowę na emisję obligacji o wartości 320 mln

Umowę na emisję obligacji na kwotę 320 mln zł podpisały w czwartek z Bankiem Pekao SA Tramwaje Śląskie. Środki posłużą na sfinansowanie wkładu własnego do wartego 800 mln zł unijnego projektu modernizacji komunikacji tramwajowej w aglomeracji katowickiej.
Tramwaje Śląskie podpisały umowę na emisję obligacji o wartości 320 mln
Projekt obejmuje sześć miast aglomeracji katowickiej i przewiduje m.in. remonty 46 km torów, zakup 30 nowych tramwajów i modernizację 75 starych.

Czytaj też: Zmieni się oblicze zagłębiowskich tramwajów

Według czwartkowej informacji Tramwajów Śląskich, Bank Pekao będzie współfinansował przedsięwzięcie poprzez nabycie dwóch transz obligacji wyemitowanych przez spółkę w latach 2012-2015.

Czytaj też: Nowe tory i tramwaje na Śląsku  

Pierwsza transza obejmie obligacje długoterminowe na kwotę 231 mln zł, które będą przeznaczone na część inwestycyjną projektu. Ich wykup nastąpi do 2030 r. Druga krótkoterminowa transza w wysokości 89 mln mln zł zostanie przeznaczona na zapłatę podatku VAT i prefinansowanie środków unijnych.

Podpisanie umowy na emisję obligacji oznacza - według Tramwajów - dopięcie montażu środków finansowych na realizację projektu "Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą".

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU