PARTNER PORTALU
  • BGK

Trzecia licytacja ośrodka narciarskiego "Pilsko"

  • PAP    10 kwietnia 2012 - 20:30
Trzecia licytacja ośrodka narciarskiego "Pilsko"

Gliwicka Agencja Turystyczna wystawiła na sprzedaż należący do niej ośrodek "Pilsko" w Beskidzie Żywieckim, jeden z trzech największych kompleksów narciarskich w polskich górach - ogłosiła Agencja na swej stronie internetowej. To trzecie podejście do prywatyzacji.
Pod młotek trafiły działki, na których znajdują się trasy i wyciągi, a także dom wczasowy "Jontek" z basenem.

Dotychczasowe dwie licytacje, latem ubiegłego roku i w styczniu bieżącego roku, zakończyły się fiaskiem, ponieważ nie było chętnych. Teraz cenę wywoławczą obniżono z 16,456 mln zł do 14,083 mln zł. Ustny przetarg odbędzie się 18 kwietnia w biurze zarządu Gliwickiej Agencji Turystycznej w Zabrzu.

Przy dotychczasowych licytacjach cena była identyczna. Prezes Agencji Marcin Kędracki tłumaczył jej wcześniejsze podtrzymanie tym, że informacja o pierwszej licytacji nie dotarła do zainteresowanych inwestorów.

Warunkiem uczestnictwa w licytacji jest wpłacenie wadium, które wynosi 10 proc. ceny wywoławczej, czyli 1 mln 408 tys. 300 zł. Kwota postąpienia została ustalona na 140 tys. 830 zł.

Ośrodek Narciarski "Pilsko" należy do spółki Skarbu Państwa - Gliwickiej Agencji Turystycznej. Położony jest w Korbielowie w masywie Pilska (1557 m n.p.m.). Ośrodek posiada blisko 20 km tras narciarskich, 10 wyciągów orczykowych oraz jeden krzesełkowy.

Późną wiosną ubiegłego roku Agencja sprzedała ośrodek narciarski Czyrna-Solisko w Szczyrku w Beskidzie Śląskim. Jedyną ofertę na przetarg złożyła spółka Szczyrkowski Ośrodek Narciarski, która zaoferowała cenę wywoławczą - 13,7 mln zł. Akcjonariuszami spółki jest ponad 50 właścicieli gruntów w Szczyrku, po których częściowo przebiegają trasy narciarskie Czyrnej-Soliska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.