Trzej królowie namieszają w szkołach

Resort edukacji przygotował rozporządzenie dotyczące organizacji roku szkolnego w związku ze świętem Trzech Króli.

Mówi ono, że w liceach ogólnokształcących, liceach profilowanych, technikach, szkołach uzupełniających licea oraz technika, kiedy najbliższy piątek po 1 stycznia przypada na 6 stycznia, czyli święto Trzech Króli (sytuacja taka wystąpi w roku szkolnym 2011/2012, 2016/2017 oraz 2022/2023) zajęcia dydaktyczne kończą się w dniu poprzedzającym ten dzień.

Rozporządzenie mówi także, że gdy najbliższym piątkiem po 1 stycznia jest 2 stycznia zajęcia kończą się w drugi piątek po pierwszym stycznia.

Zakończenie zajęć w drugi piątek stycznia ma umożliwić uczniom i nauczycielom właściwe zaplanowanie i przygotowanie zakończenia zajęć.

Treść rozporządzenia w dziale multimedia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (6)ZOBACZ WSZYSTKIE

to żaden problem - radni mogą przecież nie wpuścić Trzech Króli do szkoły i po kłopocie.

rozumny, 2011-11-30 13:41:35 odpowiedz

We łbach to się wszystkim już po przewracało. Najważniejsze są święta. Podejrzewa ,że całe te wypociny są z powodu nauczycieli , bo chodzi o to żeby oni czasem nie stracili wolnego dnia. Przecież to by była tragedia jakby im święto w czasie ferii wypadło. Dzieci należy uczyć pracowitości i żetelnoś...ci , a nie wiecznego świętowania. Skandalem są bloki w szkołach , bo nauczyciele chcą mieć wolne i od przeczkola uczą dzieci wykorzystywania każdej okazji do tego aby nie pracować. Jak słyszę w radio ,że Polacy najwięcej w Europie pracują to mi adrenalina rośnie. Współpracuję akurat dużo z Włochami , Hiszpanami , Niemcami i nie mogę tego powiedzieć ,że my pracujemy , więcej i lepiej jest dokładnie odwrotnie , więc nie wiem na jakiej podstawie te kity się wciska. Dzieci na Zachodzie też mają krótsze wakacje i ferie i dłużej są w szkole. Szkoła bardziej się interesuje tym co dzieci robią i organizuje im zajęcia. Ale u nas nauczyciel musi mieć dużo wolnego bo strasznie ciężko pracuje . To wszystko jest śmieszne i pożałowania godne. rozwiń

przedsiębiorca, 2011-11-28 18:16:19 odpowiedz

wystarczy jeden król i już może narobić jednego zamieszania, a cóż dopiero trzech...

Kociołek, 2011-11-28 17:56:58 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU