PARTNER PORTALU
  • BGK

Trzy firmy w przetargu na inżyniera kontraktu tras rowerowych na Podkarpaciu

  • PAP    10 września 2014 - 19:00
Trzy firmy w przetargu na inżyniera kontraktu tras rowerowych na Podkarpaciu

- Trzy podmioty złożyły oferty w przetargu na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu przy projekcie budowy tras rowerowych na Podkarpaciu. Inwestycja ta będzie częścią trasy, która połączy pięć wschodnich województw Polski.
Rekreacyjna trasa rowerowa łącząca województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie będzie mieć blisko 2 tys. kilometrów. Budowę podkarpackiego fragmentu, liczącego ok. 430 km, podzielono na pięć odcinków. Dla każdego z nich został ogłoszony oddzielny przetarg. Do tej pory rozstrzygnięty został jeden, pozostałe cztery postępowania przetargowe są w toku.

Natomiast w przetargu na wybór inżyniera kontraktu wpłynęły trzy oferty. Jak poinformowałarzeczniczka prasowa Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (PZDW) w Rzeszowie Ewa Sudoł-Sikora, oferty wahają się od ponad 820 tys. do ponad 519 tys. zł.

"Wszystkie są niższe niż planowaliśmy wydać - 1,3 mln zł. Obecnie weryfikujemy złożone dokumenty" - dodała.

PZDW już dwa razy unieważniał przetargi na budowę trasy rowerowej w regionie. Za każdym razem powodem były zbyt wysokie oferty, które przewyższały kwoty zarezerwowane na ten cel w budżecie województwa - ok. 60 mln zł.

Czytaj też:   Do trzech razy sztuka. Przetargi na ścieżki rowerowe na Podkarpaciu

Dlatego w ogłoszonych po raz trzeci przetargach zmodyfikowano zakres inwestycji, które będą wykonane na poszczególnych odcinkach. W wielu przypadkach konieczne stało się przyjęcie takich rozwiązań, które obniżą koszty realizacji projektu. Oznacza to, że zmieniona zostanie m.in. technologia wykonania tras, uproszczone zostaną też procedury projektowe i wykonawcze.

Z kolei budowa czy przebudowa obiektów inżynieryjnych, np. mostów czy kładek została objęta oddzielnymi przetargami. Jak zaznaczyła Sudoł-Sikora, dotychczas ogłoszonych zostało sześć takich przetargów.

Czytaj też: Polacy pokochali rowery miejskie

"Niektóre już rozstrzygnęliśmy, np. podpisaliśmy umowę na budowę nowej kładki w gminie Krzywcza czy budowę podobnej inwestycji w gminie Radomyśl nad Sanem, przy drodze wojewódzkiej nr 856" - powiedziała rzeczniczka.

Łączny koszt projektu "Trasy rowerowe w Polsce wschodniej" przekracza 274 mln zł. Z tej kwoty 85 proc. stanowi dofinansowanie unijne. Cała trasa ma być gotowa do końca 2015 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.