PARTNER PORTALU
  • BGK

Turek wyemituje obligacje komunalne

  • PAP    23 marca 2012 - 09:04
Turek wyemituje obligacje komunalne

Obligacje komunalne o wartości 5,7 mln zł na sfinansowanie planowanego deficytu budżetowego w 2012 r. wyemituje gmina miejska Turek .
Tak zdecydowali miejscowi radni. Pieniądze z emisji mają być przeznaczone na inwestycje.

O decyzji związanej z nową emisją obligacji poinformował w piątek doradca burmistrza ds. mediów Łukasz Maciejewski. Wyjaśnił, że planowany deficyt budżetowy związany jest z wydatkami na inwestycje – m.in. na uzbrojenie terenów w Tureckiej Strefie Inwestycyjnej (całkowita wartość prac wynosi ponad 40 mln zł), przebudowę miejskiego zabytkowego ratusza i budowę 2,5 km ulicy.

Radni Turku podkreślają, że obligacje są dla miasta korzystniejsze od tradycyjnego komercyjnego kredytu bankowego, głównie ze względu na swoją elastyczność. „Miasto ma możliwość określenia takich terminów spłaty kapitału, które zapewniają płynność finansową budżetu. Kwota emisji pozwala zachować tę płynność we wszystkich latach trwania emisji” – uznali samorządowcy.

Zgodnie z uchwałą gmina wyemituje w tym roku 5,7 tys. sztuk obligacji o wartości nominalnej 1000 złotych każda. Emisja zostanie dokonana w trybie oferty niepublicznej i będzie skierowana do inwestorów krajowych oraz zagranicznych. Obligacje zostaną wykupione z dochodów własnych gminy.

Obligacje emitowane będą w sześciu transzach. Pierwsza ma być wykupiona sześć lat po rozpoczęciu emisji, a ostatnia – po 11 latach. W 2011 r. miasto wyemitowało papiery o wartości 11 mln zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.