PARTNER PORTALU
  • BGK

Tusk: Analizujemy możliwość zmian dla pracowników administracji

  • PAP    11 czerwca 2014 - 10:02
Tusk: Analizujemy możliwość zmian dla pracowników administracji

- Będziemy analizowali możliwości pozytywnej zmiany dla pracowników administracji - zapowiedział premier Donald Tusk. Dodał, że rząd w tej sprawie kieruję się ostrożnością i nie chce składać obietnic bez pokrycia.
"W najbliższej przyszłości, po przeprowadzeniu analizy, będziemy mogli podejmować jakieś decyzje dotyczące zmian. Na razie zakładamy, że ze względu na to, iż ciągle jesteśmy - mimo zawieszenia - w tej procedurze nadmiernego deficytu, musimy postępować jeszcze ostrożnie. Nie możemy ludziom dawać obietnic, których później nie będzie można zrealizować" - powiedział Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

Premier Tusk poinformował, że przyjęte założenia do budżetu nie są jeszcze projektem ustawy budżetowej na 2015 r., ale założeniami makroekonomicznymi. "Jest kilka ciekawych danych, kilka ciekawych przesłanek. Między innymi zakładamy, że wzrost (gospodarczy - red.) powinien osiągnąć w 2015 r. poziom 3,8 proc, a inflacja powinna lekko przekroczyć 2 proc." - powiedział.

"To co chyba najważniejsze to to, że proponujemy - chyba po raz pierwszy w ostatnich latach - minimalne wynagrodzenie wyższe, niż wynikałoby to z naszego ustawowego zobowiązania" - podkreślił. Dodał, że propozycja ta zostanie przekazana Komisji Trójstronnej.

"Chcemy w ten minimalny sposób rozpocząć takie działania, które pozwolą krok po kroku korzystać coraz większej grupie ludzi w Polsce z faktu, że przełamaliśmy zagrożenia kryzysowe" - mówił premier.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.