PARTNER PORTALU
  • BGK

Tusk: Nie dotujemy żadnych regionalnych lotnisk pod stołem

  • PAP    16 czerwca 2014 - 19:10
Tusk: Nie dotujemy żadnych regionalnych lotnisk pod stołem

- Premier Donald Tusk zapewnił w poniedziałek, że rząd nie dotuje w żaden sposób lotnisk regionalnych. Odniósł się w ten sposób do słów szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza o "dotowaniu pod stołem".




"Wprost" upublicznił nagrania, na których szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz rozmawia z prezesem NBP Markiem Belką. W jednym z wątków Sienkiewicz mówił, że prywatne linie są opłacane, by korzystać z peryferyjnych portów lotniczych. "Dlatego my ich dotujemy pod stołem, żeby w ogóle był jakiś ruch lotniczy" - mówił szef MSW.

Szef rządu oświadczył, że regionalne lotniska nie są w żaden sposób dotowane przez rząd. "Ta uwaga dotycząca lotnisk jest takim dość obiegowym poglądem, że lotniska regionalne, które nie są dotowane w żadne sposób przez rząd, (...) nie są finansowane z pieniędzy rządowych, że jest taki wyścig między lotniskami regionalnymi, aby zwabić do siebie jak najwięcej lotów" - powiedział Tusk.

Dopytywany, kto kogo "dotuje pod stołem", Tusk odparł, że trzeba pytać autora tych słów. "Nie ma żadnego stołu, nie ma żadnych dotacji. To jest problem, że charakter i styl przeprowadzanej (przez Belkę i Sienkiewicza) rozmowy pozwalał dżentelmenom używać pewnych brutalnych skrótów, które sprawiają wrażenie dość paskudne, ale w żaden sposób nie są adekwatne do rzeczywistości" - zaznaczył premier.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






KOMENTARZE (1)

  • a., 2014-06-16 23:54:03

    „chu…, (...) i kamieni kupa”- pierwszy rząd, którego członkowie sami sobie wydają taką, hmmm... rzetelną i obiektywną ocenę. Ujmująca szczerość ;) Po raz pierwszy widziałam, że nasz Tusk tak sromotnie poległ pod pytaniami dziennikarzy. Cóż… wszystko wskazuje na to, że nie zdoła się jednak obronić..., nie zrzucając winy na Belkę albo Sienkiewicza i jego kompromitacja oraz nieudolnośc na dzisiejszej konferencji prasowej jest na to dowodem.  rozwiń