PARTNER PORTALU
  • BGK

Tychy i Kobiór chcą zmienić granice

  • PAP    7 września 2011 - 13:45
Tychy i Kobiór chcą zmienić granice

Tychy i Kobiór chcą zmienić przebieg dzielącej obydwie gminy granicy. Samorządy mają sobie przekazać po 33 hektary ziemi. Tychy dostaną nowe tereny wokół Jeziora Paprocańskiego, a Kobiór dzięki wymianie wyprostuje swoją granicę.
O podpisaniu listu intencyjnego w tej sprawie poinformowała w środę rzeczniczka tyskiego magistratu, Ewa Grudniok.

Jak mówi wiceprezydent Tychów Michał Gramatyka, zmiana granic z Kobiórem to temat, nad którym obydwa samorządy pracują od dłuższego czasu. Tychy dążą do zmiany granicy, bo potrzebują nowych terenów wokół Jeziora Paprocańskiego.

- Plany modernizacji Paprocan zakładają stworzenie alejek spacerowych za budynkiem +Zrembu+, jednak działki tam położone administracyjnie przynależą Kobiórowi. Z kolei Kobiór dąży do wyprostowania granicy w rejonie +Starej Piły+, czyli najbardziej na południe wysuniętego obszaru naszego miasta - powiedział zastępca prezydenta.

Zgodnie z listem intencyjnym, Tychy mają otrzymać cześć terenu na osiedlu Z-1 i w dzielnicy Cielmice (rejon ulic Jedności i Jankowickiej), a Kobiór kilka działek w okolicach ulicy Bielskiej i Gostynki.

Do rzeczywistej zmiany granic nie wystarczy jednak porozumienie prezydenta Tychów i wójta Kobióra, potrzeba jeszcze zgody radnych. Potem sprawa musi trafić do Wojewody Śląskiego, ale i tak ostateczną decyzję podejmie premier, który w sprawie zmiany granic wyda rozporządzenie.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.