PARTNER PORTALU
  • BGK

Tylko jedna firma chce udziałów w Miasteczku Westernowym

  • PAP    11 marca 2013 - 19:43
Tylko jedna firma chce udziałów w Miasteczku Westernowym

Jedna firma odpowiedziała na propozycję władz Mrągowa (woj. warmińsko-mazurskie) dot. zakupu większościowego pakietu w spółce gminnej prowadzącej miasteczko westernowe Mrongoville - poinformowała w poniedziałek burmistrz Otolia Siemieniec.
W poniedziałek upłynął termin składania ofert na kupno co najmniej 51 procent udziałów w spółce Miasteczko Westernowe Mrongoville, należących do gminy miejskiej Mrągowo. Jak podała gmina, jeden udział w spółce Mrongoville ma wartość nominalną 500 zł. Burmistrz Mrągowa podkreśliła, że oferta, zgodnie z ogłoszonymi przez gminę warunkami, otwarta zostanie w piątek.

Czytaj też: Miasteczko westernowe do dzierżawy

Dodała, że Miasteczko Westernowe jako spółka miejska jest od listopada 2012 roku dzierżawione przez prywatnego przedsiębiorcę, co nie wyklucza jednocześnie sprzedaży części gminnych udziałów innemu podmiotowi.

Samorząd chce, by przyszły większościowy inwestor spółki Miasteczko Westernowe Mrongoville przedstawił program rozwoju przedsięwzięcia, w tym nakłady inwestycyjne, oraz zobowiązał się do podwyższenia kapitału spółki.

Jak się dowiedziała w urzędzie miasta, dzierżawca na razie nie prowadzi w Mrongoville działalności rozrywkowo-turystycznej - wynika to z nikłego zainteresowania turystów w okresie jesienno-zimowym - i zamierza ją rozpocząć w kwietniu. Cała infrastruktura jest zlokalizowana w plenerze.

Poprzednie dwie próby sprzedaży spółki Miasteczko Westernowe przez gminę nie powiodły się.

Mrongoville to wybudowane w stylu dzikiego zachodu miasteczko westernowe. Na ponad 10 ha znajdują się tam m.in.: dworzec Mrongoville, amfiteatr, posterunek szeryfa i więzienie, ratusz, saloon, poczta, wioska indiańska oraz domki traperów. Westernowe miasteczko proponuje turystom m.in. park rozrywki z pokazami kaskaderskimi, pokazami rodeo i jazdy konnej. Rocznie odwiedza to miejsce od 40 do 60 tys. osób - głównie w sezonie turystycznym, zwłaszcza podczas Pikniku Country.

Mrongoville zostało oddane do użytku w 2008 roku; jego budowa, która kosztowała 8 mln zł, została dofinansowana z unijnych pieniędzy kwotą 4,5 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.