PARTNER PORTALU
  • BGK

Tyszanie chcą zmian. Kilkadziesiąt projektów z budżetu obywatelskiego

  • propertydesign.pl    11 października 2017 - 11:52
Tyszanie chcą zmian. Kilkadziesiąt projektów z budżetu obywatelskiego
Wkrótce w Tychach rozpoczną się już prace nad zapisami nowej uchwały w sprawie Budżetu Partycypacyjnego na 2019 rok. fot. pixabay.com

5 milionów złotych do wydania w ramach Budżetu Partycypacyjnego zapewniły Tychy. Wśród ponad 50 projektów, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku znalazły się place zabaw w nowej odsłonie, budowa stacji napraw rowerów czy osiedlowy piknik.
Najaktywniejsi okazali się mieszkańcy okręgu Wartogłowiec, Zwierzyniec, gdzie frekwencja wyniosła ponad 30 proc. Za ponad 250 tysięcy złotych w tym okręgu zostanie wykonany monitoring placu zabaw i terenu ZSP nr 3 przy ul. Cmentarnej, próg zwalniający na ul. Zwierzynieckiej, a także remont nawierzchni na ulicy Kaczeniec i Dzwonkowej.

Ten ostatni projekt został wprowadzony na listę w nagrodę za wysoką frekwencję w głosowaniu w danym Okręgu Konsultacyjnym. 

Więcej o poszczególnych projektach: 

Tychy chcą zmian. Ponad 50 projektów do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego

 

Wkrótce rozpoczną się już prace nad zapisami nowej uchwały w sprawie Budżetu Partycypacyjnego na 2019 rok.

-  Już niebawem mieszkańcy zdecydują jakimi zasadami będzie się kierowała kolejna – już V edycja budżetu partycypacyjnego w naszym mieście. Chcielibyśmy zmienić nieco model, który mamy obecnie tzn. bardziej skupić się na współpracy i dialogu niż na rywalizacji. Być może pojawi się także możliwość zgłaszania projektów „ogólno miejskich” – o tym wszystkim będziemy rozmawiać podczas spotkania 23 października. Serdecznie zapraszam i  dziękuję wszystkim, którzy głosowali na projekty złożone w ramach IV edycji tyskiego Budżetu Partycypacyjnego, a szczególnie  autorom projektów za zaangażowanie i poświęcony czas – mówi Daria Szczepańska – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Czytaj cały artykuł w Propertydesign.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.