PARTNER PORTALU
  • BGK

Uchwała musi określać wysokość opłaty dodatkowej

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    14 kwietnia 2010 - 06:30
Uchwała musi określać wysokość opłaty dodatkowej

Rada gminy, podejmując uchwałę o opłatach pobieranych za parkowanie pojazdów w strefach wyznaczonych, musi określić w niej sposób pobierania i wysokość tzw. opłaty dodatkowej.
Jak informuje „Rzeczpospolita”, uchwała rady gminy w sprawie ustalenia stref płatnego parkowania powinna zawierać również postanowienia określające sposób uiszczania i wysokość opłaty dodatkowej pobieranej od kierowców, którzy nie zapłacili za parkowanie.

Treść uchwały o strefach płatnego parkowania określają przepisy ustawy o drogach publicznych. Zgodnie z nią korzystający z nich obowiązani są do ponoszenia opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefach płatnego parkowania.

Strefy takie wyznacza rada gminy w uchwale podjętej na wniosek wójta, zaopiniowany przez organ zarządzający drogami i ruchem na drogach. Ustawodawca sprecyzował ponadto, że od kierowców, którzy opłat za parkowanie nie uiścili – mimo istnienia takiego obowiązku – pobierane są opłaty dodatkowe.

Ich wysokość oraz sposób uiszczania określa rada gminy w stosownej uchwale, z zastrzeżeniem, że opłata ta nie może być wyższa niż 50 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.