PARTNER PORTALU
  • BGK

Uchwalili budżet Rzeszowa

  • PAP    25 stycznia 2011 - 17:56
Uchwalili budżet Rzeszowa

Przychody ponad 803 mln zł, wydatki niespełna 902 mln zł, deficyt w wysokości ok. 98 mln zł - to najważniejsze założenia tegorocznego budżetu Rzeszowa (Podkarpackie), który został przyjęty we wtorek przez miejskich radnych.
Czytaj też: Uchwalono budżet Koszalina

Najwięcej pieniędzy przeznaczone będzie na inwestycje drogowe, w tym m.in. na budowę połączenia ul. Rzecha z autostradą A4 - ponad 60 mln zł, połączenie ul. Przemysłowej z ul. Podkarpacką - 24 mln zł. Poszerzona zostanie też jedna z głównych ulic miasta - al. Rejtana. W Rzeszowie wybudowany zostanie także nowy most.

Wśród innych ważniejszych inwestycji jest również budowa krytej trybuny na stadionie miejskim. W sumie na inwestycje przeznaczone zostanie ok. 300 mln zł.

Jak powiedział podczas prezentacji budżetu prezydent miasta Tadeusz Ferenc, w tym roku na spłatę kredytów i pożyczek zaciągniętych w latach poprzednich oraz wykup obligacji miasto przeznaczy 27,9 mln zł.

"Prognozowany dług miasta na koniec 2011 r. wyniesie 355,6 mln zł, co stanowi 44,3 proc. dochodów planowanych na ten rok, przy czym granica ustawowa łącznej kwoty długu to 60 proc. dochodów" - dodał.

Budżet Rzeszowa został przyjęty jednogłośnie przez wszystkich radnych. Za jego przyjęciem, oprócz proprezydenckiego klubu Rozwój Rzeszowa i koalicyjnej Platformy Obywatelskiej, głosował także opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Powodem poparcia budżetu było przyjęcie kilku poprawek zgłoszonych przez PiS.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.