PARTNER PORTALU
  • BGK

Uchwalili budżet województwa

  • PAP    11 stycznia 2011 - 17:36

Wzrost nakładów na kulturę, służbę zdrowia oraz inwestycje drogowe przewiduje budżet województwa łódzkiego uchwalony we wtorek przez radnych sejmiku. Deficyt ma wynieść niemal 160 mln zł.
- Inwestycje to droga do rozwoju, poprawy życia mieszkańców i wzrostu znaczenia województwa łódzkiego. Zwiększenie wydatków nastąpi w obszarze oświaty, służby zdrowia oraz kultury. Na wysokim poziomie utrzymane zostały dotacje na infrastrukturę drogową - wymieniał Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

Dochody budżetu województwa mają wynieść ponad 896 mln zł i mają być o 7,5 proc. wyższe w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wpływy z podatku CIT (podatek dochodowy od osób prawnych) planowane są w wysokości 284 mln zł.

Deficyt planowany jest na poziomie 158,8 mln. Ma on zostać pokryty przez zaciągnięcie długoterminowego kredytu bankowego w wysokości 110 mln zł oraz nadwyżką budżetową z 2010 roku - 48,8 mln zł.

Wśród planowanych w budżecie najważniejszych inwestycji drogowych znajdą się m.in. rozbudowa dróg wojewódzkich na odcinku Niewiadów - Ujazd - Tomaszów Mazowiecki, Porczyny - Łowicz wraz z budową obwodnicy miejscowości Piątek, czy rozbudowa drogi Andrespol - Ujazd.

Budżet zakłada przeznaczenie na dotację dla szpitali wojewódzkich niemal 38 mln zł. 71 mln zł zapisano w budżecie na kulturę; dotację otrzyma m.in. Teatr Wielki na poprawę infrastruktury budynków oraz Filharmonia Łódzka na zakup organów.

Natomiast 10 mln zł zarezerwowano w budżecie na budowę boisk wielofunkcyjnych w ramach programu "Orlik 2012"; wystarczy to na dofinansowanie budowy 30 boisk. Ponad 6 mln zł przeznaczonych zostanie na realizację projektu "Szlak Turystyki Konnej dla Województwa Łódzkiego".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.