PARTNER PORTALU
  • BGK

Uchwalili i pomogą - sierotom i gminie

  • AW/malopolskie.pl    26 kwietnia 2012 - 11:58
Uchwalili i pomogą - sierotom i gminie

Wsparcie dla dzieci osieroconych w wyniku katastrofy pod Szczekocinami oraz ciężko rannych Małopolan a także pomoc finansową dla gminy Bicz - uchwalili radni sejmiku województwa małopolskiego.
Uchwałą sejmiku radni zdecydowali o przekazaniu pomocy finansowej dzieciom z Małopolski, które zostały osierocone w wyniku katastrofy kolejowej pod Szczekocinami, a także osobom, które zostały w katastrofie ciężko ranne. Przypomnijmy, że w wypadku, do którego doszło 3 marca 2012 roku zginęło 16 osób, a 57 zostało rannych. 6 ofiar katastrofy pochodziło z Województwa Małopolskiego.

Uchwała dotyczy przekazania pomocy o łącznej kwocie 60 tys. zł. – po 10 tys. zł dla każdego dziecka oraz trójki poszkodowanych. Dotacja przekazana dzięki uchwale poprzez gminy trafi do najmłodszych dzieci – tych, które jeszcze nie chodzą do szkoły. Pozostałym osieroconym dzieciom w wieku szkolnym pomoc finansowa zostanie przekazana za pośrednictwem fundacji Sapere Auso w formie stypendiów.

Radni województwa małopolskiego zdecydowali także o udzieleniu pomocy finansowej gminie Biecz na rzecz realizacji projektu Kromeriana-Biecki Festiwal Kultury. Biecz otrzyma od samorządu województwa 100 tys. zł na zorganizowanie festiwalu z okazji 500-lecia urodzin swego najsławniejszego mieszkańca Marcina Kromera. Ten pisarz, historyk i dyplomata urodził się w Bieczu w 1512 r. Tam mieszkał i kształcił się do czasu rozpoczęcia studiów na Akademii Krakowskiej.

- Dzięki tej pomocy i wsparciu możemy zorganizować uroczystość godną postaci, jaką był Marcin Kromer – powiedziała dziękując za przyjęcie uchwały burmistrz Biecza Urszula Niemiec.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.