PARTNER PORTALU
  • BGK

Uchybienia w programie budowy orlików

  • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita    23 grudnia 2011 - 06:44
Uchybienia w programie budowy orlików

W resorcie sportu były nieprawidłowości dotyczące programu budowy Orlików – wykazała kontrola NIK.
„Rzeczpospolita” poznała jej wyniki. Program budowy orlików ruszył w 2008 r. Dotychczas powstały 1803 kompleksy rekreacyjno-sportowe za ok. 2,2 mld zł. Już na starcie resort dopuścił się uchybień – ocenia NIK.

Przede wszystkim zamiast przetargu zastosowano zamówienie z wolnej ręki. W raporcie izby czytamy, że ówczesny minister sportu Mirosław Drzewiecki zawarł umowy „o przeniesienie autorskich praw majątkowych” z wykonawcą dwóch projektów budowlanych: boiska piłkarskiego i wielofunkcyjnego oraz budynku sanitarno-szatniowego, naruszając ustawę o zamówieniach publicznych.

„Podzielono zamówienie, by uniknąć przeprowadzenia przetargu” – wynika z uchwały kolegium NIK. Chodzi o to, że ustawy o zamówieniach publicznych nie stosuje się, jeśli wartość zamówienia nie przekracza 14 tys. euro.

Resort twierdzi, że podział zamówienia był uzasadniony „okolicznościami, względami technicznymi, organizacyjnymi, gospodarczymi i zdolnością finansowania zamawiającego”. NIK uważa, że podział był sztuczny – pisze „Rzeczpospolita”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • JOTKA, 2011-12-29 20:52:33

    W tym kraju już prawie wszystko jest popieprzone. Ludzie też juz od tej socjotechniki dostaja swira.
  • Łupek, 2011-12-23 15:09:43

    Czy można mieć nadzieję,że uchybień nie będzie? "Nadzieja matką głupich"? Ciągle to nas mocno trzyma,prawdaż? I tak trzymaj,trzymaj,trzymaj !!!