PARTNER PORTALU
  • BGK

Umiera NIP, niech żyje PESEL

  • PAP/Rzeczpospolita    3 sierpnia 2010 - 08:03

Polacy w swoich rozliczeniach z urzędami skarbowymi wkrótce będą się posługiwać numerem PESEL - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
Z informacji gazety wynika, że Ministerstwo Finansów pracuje nad pomysłem zniesienia numeru identyfikacji podatkowej dla zwykłych obywateli, którzy nie mają własnej firmy i którym nie jest on potrzebny na co dzień. Tylko przedsiębiorcy będą się nadal posługiwać NIP w kontaktach z urzędem skarbowym.

Sceptyczni są eksperci podatkowi, obawiając się chaosu i zamieszania wśród podatników. Nie wiadomo np., jak podatnicy będą wybierali urząd skarbowy, w którym mają złożyć PIT, i jak urząd sprawdzi, czy to zrobili - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • lukasz, 2010-08-03 08:18:13

    Nie rozumiem tzw. ekspertów. To właśnie NIP wprowadza chaos i zamieszanie. Mieszkałem w Poznaniu więc mam NIP zaczynający się na 6..-.. Teraz mieszkam w Bydgosczczy i bardzo często zwraca lub neguje mi się faktury gdyż tu NIP zaczyna się na 5..-.. PESEL by wszystko ujednolicił i jakże strasznie wszy...stko uprościł. Ci eksperci to pewnie ze skarbówki ;)  rozwiń