PARTNER PORTALU
  • BGK

Umorzone śledztwo dot. nieruchomości w Białołęce

  • PAP    30 czerwca 2011 - 16:31
Umorzone śledztwo dot. nieruchomości w Białołęce

Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo ws. nieprawidłowości co do orzeczenia Komisji Majątkowej z 2008 r. o przekazaniu zakonowi elżbietanek nieruchomości w stołecznej dzielnicy Białołęka.
Wcześniej czterem członkom Komisji postawiono zarzuty. Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka prokuratury Monika Lewandowska, Krzysztofowi W., Mirosławowi P., Zbigniewowi F. oraz Andrzejowi M. zarzucano poświadczenie nieprawdy. Złożyli oni podpis pod orzeczeniem Komisji wydanym w składzie: Krzysztof W., Mirosław P., Zbigniew F., oraz Andrzej M. - wiedząc, że w wydaniu orzeczenia 10 czerwca 2008 r. nie brali udziału Zbigniew F. i Andrzej M.

Czytaj też: Zarzuty dla członków Komisji Majątkowej

Śledztwo przeciwko tym czterem członkom Komisji umorzono wobec braku znamion czynu zabronionego. Zbigniew F. i Andrzej M. orzeczenie Komisji podpisali w okresie od 10 do 24 czerwca 2008 r. Prokurator uznał, że kwestionowana decyzja Komisji, jako że miała charakter kolegialny, nie została wydana 10 czerwca 2008 r., lecz jedynie była tego dnia sporządzona. W przypadku decyzji organu kolegialnego, dniem wydania decyzji jest dzień jej podpisania przez ostatniego członka składu orzekającego, tj. 24 czerwca 2008 r. - uznała.

Czytaj też: TK wydał orzeczenie ws. Komisji Majątkowej

W sumie w tej sprawie prokuratura postawiła zarzuty siedmiu osobom - poza członkami Komisji, dwóm rzeczoznawcom i Bożenie K., sporządzającej protokół z posiedzenia, w trakcie którego wydano orzeczenie. Rzeczoznawcy Krzysztof B. i Jarosław S. mieli w operatach szacunkowych zaniżać wartość nieruchomości w Białołęce. Jak poinformowała Lewandowska, dowody zgromadzone w śledztwie nie uprawdopodobniły jednak tezy, że świadomie zmierzali do zaniżenia wartości szacowanych nieruchomości, działając z zamiarem osiągnięcia korzyści majątkowej. Śledztwo umorzono także wobec Bożeny K.

Postanowienie o umorzeniu jest nieprawomocne. Mogą się od niego odwołać byli podejrzani oraz Agencja Nieruchomości Rolnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • czarny, 2011-07-01 09:20:54

    Nie mieli na celu osobistych korzyści, lecz Kościoła, który za to każdy grzech wybaczy. W razie czego Watykan da ordery - albo azyl w jakimś klasztorze...