Unieważnią 12 przetargów

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje unieważnić 12 trwających postępowań na budowę dróg krajowych - poinformowało PAP biuro prasowe GDDKiA. Łączna wartość postępowań, które będą unieważnione, to około 9,4 mld zł.
Unieważnią 12 przetargów
Unieważnianie postępowań to konsekwencja przyjętego w styczniu przez rząd Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015.

GDDKiA planuje unieważnić postępowania dotyczące budowy m.in. autostrady A-18 Olszyna-Golnice, drogi S-5 Żnin-Gniezno odcinek: Mielno z węzłem-Gniezno, drogi S-7 Gdańsk-Elbląg odcinek: Koszwały-Elbląg, drogi S-7 Olsztynek-Płońsk, drogi S-7 Radom - Jędrzejów, obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego w ciągu drogi kraj. S-11, wiaduktu w Legionowie na drodze nr 61 odcinek: Przejście w Legionowie odc. III, rozbudowa i wzmocnienie na odc. Toruń - Włocławek - II etap.

Projekty, które unieważni GDDKiA, zostały ujęty na liście zadań w załączniku nr 1a do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015, zatwierdzonego pod koniec stycznia przez rząd. Załącznik ten zawiera listę zadań, których realizacja może zostać rozpoczęta do 2013 r., jednak nie ma zapewnienia finansowego w ramach limitu określonego w programie na kwotę 82,8 mld zł, począwszy od 2010 roku. Limit ten uwzględnia jedynie inwestycje ujęte w załączniku nr 1 do programu, a których budowa rozpocznie się do 2013 r.

Wartość projektów, które znajdują się w załączniku 1a do programu oszacowano łącznie na około 42,4 mld zł. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Teraz (1.07.2011) starosta legionowski Jan Grabiec wciska kłamstwa mieszkańcom że jakoby wszystko było uzgodnione i rozbudowa drogi miała powstać. Namawia ludzi do wysyłania pocztówek do ministerstwa z protestem. A fakty sa takie że albo jest niekompetentny nic nie wiedział o inwestycji realizowanej... w jego powiecie, albo wiedział tylko nic nie mógł zrobic bo to jego kolega minister z PO wykreślił inwestycję, a teraz wciska ciemntotę mieszkańcom jaki to on bojownik o ich dobro. rozwiń

Legionowianin, 2011-07-02 02:18:02 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU