PARTNER PORTALU
  • BGK

Urząd Skarbowy, podatki, PIT: do wygrania samochody i tablety

  • pt    30 stycznia 2015 - 08:23
Urząd Skarbowy, podatki, PIT: do wygrania samochody i tablety

Składając PIT-a we Wrocławiu można wygrać Skodę Octawię - fot.www.wroclaw.pl

Jak co roku o tej porze samorządy rozpoczynają walkę o podatników i rozliczenie podatku w urzędach skarbowych na ich terenie. We Wrocławiu wśród podatników rozlosowany zostanie samochód.
„Rozlicz PIT we Wrocławiu – korzystaj ze swoich pieniędzy” – rusza kolejna edycja kampanii zachęcającej do płacenia podatku dochodowego we Wrocławiu. Podobnie jak w zeszłym roku do wygrania jest samochód osobowy i tablety.

Złożyć deklarację podatkową PIT za rok 2014 w jednym z wrocławskich urzędów skarbowych i wskazać Wrocław jako miejsce zamieszkania – to pierwszy warunek, który trzeba spełnić aby wziąć udział w loterii.

Od 1 marca do 8 maja trzeba dodatkowo zgłosić swój udział, wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie miast lub wrzucając formularz do specjalnej urny.

– Chcemy zachęcić głównie nowych podatników, ale do tej akcji zapraszamy wszystkich, każdy może wygrać – mówi Marcin Urban, skarbnik miasta. – W 2015 roku przekroczyliśmy miliard złotych wpływów z podatku dochodowego, aż 25 proc. naszego budżetu to te środki – wylicza Marcin Urban.

W zeszłej edycji kampanii wzięło udział 19 tysięcy osób z czego 2600 to nowi podatnicy. Dostarczyli oni do budżetu miasta ponad 5,2 mln zł.

W tym roku Wrocław jako pierwszy ruszył z kampanią zachęcającą do rozliczania PIT, w ubiegłym do podwarszawski Wołomin rozlosował dwa skutery, pięć rowerów, tablety i aparaty fotograficzne. Podpoznańska gmina Luboń oprócz tabletów rozlosowała wycieczki i vouchery do spa.

Większość z nas płaci podatki stale w jednym urzędzie, o kogo walczą w takim razie gminy? Ilu jest podatników, którzy mogą wybierać miejsce składania PIT-u?

Art. 5 ustęp 1 b Ustawy o podatku dochodowym precyzuje, że podatnik składa zeznanie według miejsca zamieszkania w ostatnim dniu roku, za który składa zeznanie. Nie mamy tu więc mowy o zameldowaniu, tylko o zamieszkaniu.

Miejsce zamieszkania podatnik podaje w oświadczeniu PIT pod odpowiedzialnością karną, ale nikt tak naprawdę tego nie weryfikuje. US interesuje to, żeby obywatel zapłacił właściwy podatek i zrobił to w terminie. Ne ingerują w to, gdzie będzie go składał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.