PARTNER PORTALU
  • BGK

Urząd zaciska pasa i się przeprowadza

  • m-ce24.pl    28 czerwca 2011 - 14:37
Urząd zaciska pasa i się przeprowadza

Drogą do oszczędności działania mysłowickiego Urzędu Miasta są trwające przeprowadzki kilku Wydziałów z budynku Hotelu Gościniec przy ul. Krakowskiej.
Jak wyliczają miejscy urzędnicy dotychczasowa lokalizacja była nadzwyczaj droga. - W ramach redukcji zwolniono już łącznie 22 osoby, przy czym 10 osób jest na okresie wypowiedzenia. Zwalniane są najpierw osoby w wieku emerytalnym. Decyzje te nie mają charakteru politycznego, a podyktowane są tylko usprawnieniem działania urzędu. Jeżeli miasto ma funkcjonować normalnie, niezbędna jest reorganizacja urzędu - wyjaśnia Wojciech Król z UM Mysłowice (oceń prezydenta).

Docelowo stan personelu Urzędu Miasta ma osiągnąć liczbę około 260 osób. Największy najbliższy spadek liczby pracowników UM ma być związany z przejściem Straży Miejskiej na osobną jednostkę budżetową od 1 lipca. Wciąż w bólach rodzi się nowy regulamin Urzędu, który ma na nowo ustalić sposób działania miejskich urzędników. Według ostatnich nieoficjalnych informacji do rozwiązania pozostały istotne kwestie prawne.

Czytaj też: Kolejne zmiany w mysłowickim magistracie 

Dodatkową drogą do odchudzenia puli pieniędzy wydawanych na administrację mają być przeprowadzki. Część wydziałów UM znajdujących się w pomieszczeniach Hotelu "Gościniec" przy ul. Krakowskiej jest w trakcie przeprowadzki do innych budynków, w tym do dzierżawionego budynku Urzędu przy pl. Wolności.

- Dzięki wyprowadzce z "Gościńca" miasto zaoszczędzi 50 tysięcy zł miesięcznie - mówi Król. Ponadto właściciele innych budynków wynajmowanych przez Urząd Miasta zgodzili się na renegocjacje umów najmu, w wyniku których osiągnięte oszczędności na czynszach mają sięgać nawet 30%.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.