Urzędnicy coraz chętniej wsiadają na rowery

W gdańskim magistracie z roku na rok przybywa miłośników i użytkowników rowerów. Pracownicy urzędu używają jednośladów w drodze do i z pracy, a także wtedy, gdy muszą służbowo przemieścić się z miejsca na miejsce. Ale nie tylko. Z inicjatywy urzędników zawiązała się nieformalna Grupa Rowerowa, która właśnie organizuje pierwszy wspólny rekreacyjny przejazd rowerowy.
Urzędnicy coraz chętniej wsiadają na rowery

Zaproszenie do rodzinnego udziału w imprezie dostali wszyscy pracownicy magistratu. Rajd wystartuje w sobotę 10 maja o godz. 10.00 z parkingu pod urzędem. Główna część trasy prowadzi szlakami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w stronę leśnictwa Gołębiewo. Powrót odbywać się będzie ulicą Reja w Sopocie, do Jelitkowa i następnie Pasem Nadmorskim do urzędu. Zakończenie rajdu przewidziane jest około godziny 17.00.

Czytaj też: Urzędnicy wsiadają na rowery

- Nie prowadzimy formalnych zapisów, ale szacujemy, że w przejeździe weźmie udział ok. 40-50 osób. Swój udział zapowiedział m.in. zastępca prezydenta Maciej Lisicki - mówi Piotr Krzemiński, jeden z organizatorów przejazdu.

Warto przypomnieć, że od dwóch lat pracownicy magistratu mają do dyspozycji również rowery służbowe, czyli 16 składanych bicykli - 15 tradycyjnych i jeden ze wspomaganiem elektrycznym. Rowery są wyposażone w antyprzebiciowe opony, zapięcie i torbę na dokumenty. Rower można  bardzo łatwo i szybko dopasować do wzrostu. Niska rama jest szczególnie wygodna dla pań, a w razie potrzeby, w ciągu kilkudziesięciu sekund rower można złożyć i na przykład wnieść do sali, w której odbywa się spotkanie.

11 rowerów dostępnych jest na zadaszonym parkingu przy ul. Nowe Ogrody, a pięć pozostałych w innych lokalizacjach UMG. Aby z nich korzystać, należy przejść szkolenie, aby nauczyć się składać rower i odpowiednio zabezpieczać go przed kradzieżą.

Koszt zakupu rowerów oraz budowy parkingu to blisko 60 tyś złotych. Fundusze na ten cel pochodziły z opłaty środowiskowej oraz realizowanego przez Referat Mobilności Aktywnej unijnego projektu CentralMeetbike.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Gdy przewietrzy mózgownicę Taki biurokrata, To na pewno dobrodziejstwem Będzie to dla Świata.

Eterno Vagabundo, 2014-04-27 00:03:46 odpowiedz

Lisicki? Ten podwyżek cen śmieci i czynszów? Nie jadę. Następnym razem rozważniej dobierajcie uczestników.

Trek, 2014-04-26 10:07:45 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU