PARTNER PORTALU
  • BGK

Urzędnicy skarbówek boją się zwolnień

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    22 marca 2013 - 07:34
Urzędnicy skarbówek boją się zwolnień

Minister finansów nie rezygnuje z przekształcenia izby skarbowej i podległych jej urzędów w jedną jednostkę budżetową. Zatrudnieni w nich uważają, że zmiany utrudnią im pracę.
Ministerstwo Finansów chce utworzyć w każdym województwie jeden wielki urząd, w którego skład wchodziłyby izba skarbowa i podległe jej urzędy skarbowe - pisze „Dziennik Gazeta Prawna".

Urzędnicy boją się zwolnień i likwidacji niektórych urzędów skarbowych. Wskazują m.in. na to, że utworzenie jednej jednostki może wpłynąć na pogorszenie organizacji pracy i szybkość działania skarbówki.

Zauważają też, że naczelnicy urzędów skarbowych utracą możliwość koordynowania i nadzoru podległych komórek, choć za ich pracę będą odpowiedzialni.

W ich ocenie zmiany mogą utrudnić komunikację i wymianę informacji, np. między komórkami zajmującymi się egzekucją podatków czy mandatów a komórką rachunkowości budżetowej. Może to wpłynąć na monitorowanie należności i kontrolę wpływów z tytułu chociażby egzekucji administracyjnej - informuje „Dziennik Gazeta Prawna".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • JASR, 2013-03-22 09:00:20

    CZEGO SIĘ BOICIE GŁOSUJCIE NA PO/PSL NAPIEPRZ...CIE NA SLD A PRACA SAMA DO WAS PRZYJDZIE TYLKO GŁOS ODDAJCIE TATA TUSK WSZYSTKIM POLAKOM POMOŻE