PARTNER PORTALU
  • BGK

Urzędnicy wsiadają na rowery

  • PAP    14 kwietnia 2014 - 06:43
Urzędnicy wsiadają na rowery

Samorządy szukają oszczędności i zamiast drogich służbowych aut kupują pracownikom rowery.
Stołeczni urzędnicy dostali właśnie 10 nowych jednośladów. Jak zauważa rzeczniczka warszawskiego ratusza Agnieszka Kłąb, rowerem można przemieścić się szybciej i wygodniej niż komunikacją miejską, a czasem pracownicy potrzebują pojechać w różne miejsca - informuje "Rzeczpospolita".

W łódzkim Zarządzie Zieleni Miejskiej mogą natomiast jeździć na rowerze elektrycznym. Jak wyjaśnia rzecznik Łodzi Marcin Masłowski, pracownicy kontrolują miejskie parki, a gdy ktoś jest w starszym wieku, wsparcie silnika mu się przyda.

Z kolei urzędnicy w Gdańsku już od roku mają do swojej dyspozycji 16 jednośladów. "I nasi pracownicy chętnie z nich korzystają" - zapewnia rzecznik Gdańska Antoni Pawlak.

To dobry kierunek, poprawi się kondycja pracowników samorządów, którzy stale siedzą za biurkami - komentuje Kuba Karp, zapalony cyklista, autor i wydawca książek o rowerach. Jak dodaje, te dla urzędników powinny być tanie i ciężkie, by pedałując nabierali kondycji.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Eterno Vagabundo, 2014-04-17 04:31:01

    Niech w mig powstanie taka Ustawa rowerowa, By była nią objęta Ekipa: Senacka, Sejmowa i Rządowa.
  • Aktywna Mobilność, 2014-04-14 13:11:02

    Jazda rowerem poszerza wyobraźnię. Przypuszczalnie urzędnicy korzystający z rowerów będą mogli lepiej zrozumieć, jakie korzyści dla mieszkańców ma tworzenie miasta przyjaznego dla rowerów czyli przyjaznego dla mieszkańców, doświadczając możliwości korzystania ze zwykłych jezdni. Niestety te czasem p...od wpływem opinii konserwatorów zabytków w historycznych częściach miast mają odtwarzane nawierzchnie z kocich łbów lub podobnych trwałych, ale niewygodnych do jazdy rowerem nawierzchni.  rozwiń