Urzędnicy wsiadają na rowery

Samorządy szukają oszczędności i zamiast drogich służbowych aut kupują pracownikom rowery.
Urzędnicy wsiadają na rowery
Stołeczni urzędnicy dostali właśnie 10 nowych jednośladów. Jak zauważa rzeczniczka warszawskiego ratusza Agnieszka Kłąb, rowerem można przemieścić się szybciej i wygodniej niż komunikacją miejską, a czasem pracownicy potrzebują pojechać w różne miejsca - informuje "Rzeczpospolita".

W łódzkim Zarządzie Zieleni Miejskiej mogą natomiast jeździć na rowerze elektrycznym. Jak wyjaśnia rzecznik Łodzi Marcin Masłowski, pracownicy kontrolują miejskie parki, a gdy ktoś jest w starszym wieku, wsparcie silnika mu się przyda.

Z kolei urzędnicy w Gdańsku już od roku mają do swojej dyspozycji 16 jednośladów. "I nasi pracownicy chętnie z nich korzystają" - zapewnia rzecznik Gdańska Antoni Pawlak.

To dobry kierunek, poprawi się kondycja pracowników samorządów, którzy stale siedzą za biurkami - komentuje Kuba Karp, zapalony cyklista, autor i wydawca książek o rowerach. Jak dodaje, te dla urzędników powinny być tanie i ciężkie, by pedałując nabierali kondycji.

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE


Niech w mig powstanie taka
Ustawa rowerowa,
By była nią objęta
Ekipa: Senacka, Sejmowa i Rządowa.

Eterno Vagabundo, 2014-04-17 04:31:01 odpowiedz

Jazda rowerem poszerza wyobraźnię. Przypuszczalnie urzędnicy korzystający z rowerów będą mogli lepiej zrozumieć, jakie korzyści dla mieszkańców ma tworzenie miasta przyjaznego dla rowerów czyli przyjaznego dla mieszkańców, doświadczając możliwości korzystania ze zwykłych jezdni. Niestety te czasem p...od wpływem opinii konserwatorów zabytków w historycznych częściach miast mają odtwarzane nawierzchnie z kocich łbów lub podobnych trwałych, ale niewygodnych do jazdy rowerem nawierzchni. rozwiń

Aktywna Mobilność, 2014-04-14 13:11:02 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE