PARTNER PORTALU
  • BGK

Urzędnicy wyślą pismo przez internet

  • PAP/Dziennik Gazeta Prawna    22 kwietnia 2014 - 07:15
Urzędnicy wyślą pismo przez internet

- Od 11 maja fiskus będzie mógł przesyłać podatnikom urzędową korespondencję elektronicznie, oczywiście o ile ci się na to zgodzą.
Zmiany wynikają z wchodzącej tego dnia w życie nowelizacji ordynacji podatkowej. Dzięki niej organy podatkowe będą mogły przez internet przesyłać podatnikom decyzje, postanowienia, interpretacje oraz wzywać do złożenia wyjaśnień czy zeznań - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna".

Zadziała to w obie strony. Jeśli podatnik zgodzi się na komunikację elektroniczną, to sam również będzie mógł w ten sam sposób składać wyjaśnienia, przesyłać żądania, odwołania, zażalenia, ponaglenia i wnioski. Będzie mógł też elektronicznie ustanowić swojego pełnomocnika do reprezentowania go przed urzędem.

Jak to ma wyglądać w praktyce?

- Urząd prześle na podany przez podatnika adres poczty elektronicznej informację o możliwości pobrania pisma w formie dokumentu elektronicznego. Odebranie pisma pod wskazanym przez organ adresem elektronicznym będzie uważane za skuteczne. Natomiast jeśli podatnik nie zareaguje na powiadomienie, to po siedmiu dniach organ wyśle drugą informację. W razie jej nieodebrania doręczenie będzie uważane za dokonane po upływie 14 dni, licząc od dnia przesłania pierwszego zawiadomienia.

Trzeba więc będzie bardzo uważnie śledzić swoją pocztę elektroniczną.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.