Urzędnicy zapłacą za błędy

  • Przegląd prasy/Puls Biznesu
  • 07-03-2012
  • drukuj
Koniec z anonimowością urzędniczych decyzji. Dzisiaj wchodzi w życie ustawa o tzw. metryczkach decyzji administracyjnych.
Urzędnicy zapłacą za błędy
Urzędnicy państwowi i samorządowi muszą wpisywać swoje nazwiska w tzw. metryczkach, które będą obowiązkową częścią akt sprawy – pisze „Puls Biznesu”.

Czytaj też: Samorządowe korekty metryki sprawy

Dzięki temu zniknie urzędnicza anonimowość i uciekanie przed odpowiedzialnością za błędne decyzje.

Czytaj też: Urzędnicy będą lepiej pracować

Ujawnianie urzędników w metryce ułatwi ich finansowe karanie za błędne decyzje. Jeżeli firma lub obywatel wygra w sądzie odszkodowanie od skarbu państwa za szkody wyrządzone bezprawną decyzją, do akcji wkroczy prokurator – podaje „Puls Biznesu”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jak bardzo się ciesze z tej ustawy. Nareszcie przedsiebiorca ma nadzieję na ratunek. Powoli ale dojdzie do normalności. Sytuacja firmy z Barlinka opisanej w 14 odc.Państwa w Państwie nie będzie się mogła powtórzyć gdyż gdy prezydent np prezydent miasta Gdynia podpisze dolument jak w opisanym przykła...dzie to albo wykonane będą uzgodnienia albo odpowie podpisujący urzednik być może całym swym majatkiem. Skończy się mówienie o transparentości ( patrz:program) i lekcewazenie przedsiębiorcy. Ludzie zwolnieni, firma na kolanach, przedsiebiorca na krawędzi samobójstwa. Oby się udało! Myślę,ze wielu przedsiebiorców teraz tak myśli ! rozwiń

zibi, 2012-03-08 12:37:11 odpowiedz

Rośnie mi ciśnienie (i dłonie w pięści zaciskają się!) gdy po raz kolejny słyszę o tych urzędnikach co to niby są anonimowi i uciekają przed odpowiedzialnością. Aż chciałoby się powiedzieć autorom "nie mierz innych swoją miarą". Stwierdzam, ponad wszelka wątpliwość (z nielicznymi wyjąt...kami), że urzędnicy to nie głupie matoły, mataczące i tchórzliwie unikające odpowiedzialności za swoje działania lub za ich zaniechanie. Rolą ich niewdzięczną jest to iz muszą stosować prawo na poziomie bezpośrednich skutków jakie ono powoduje. Prawa, które jest (z nielicznymi wyjątkami) nieczytelne, niezrozumiałe, sprzeczne, powielaczowe, tworzone przez polityków dla celów politycznych, - generalizując złego prawa. (którego skutki dobrymi być nie mogą- z założenia). Tedy, skoro urzędnik źle stosuje złe prawo - (zasada podwójnego zaprzeczenia) to powinien być za to wynagradzany a nie karany (sic!) rozwiń

Dinadan, 2012-03-08 11:01:49 odpowiedz

Stało się dobrze by urzędnik płacił za swoje błędy w decyzjach. Również winien ponieś konsekwencję za nie wywiązanie się z zadań własnych np. w temacie gospodarki odpadami. Za dwa lata wszyscy włodarze gmin i urzędów będą odpowiadać za brak wyników w gospodarce odpadami.

T. Garlicki odpady@wp.pl, 2012-03-07 23:43:19 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU