PARTNER PORTALU
  • BGK

Urzędy skarbowe będą pracować w sobotę

  • PAP    23 kwietnia 2010 - 20:56

Urzędy skarbowe będą czynne w sobotę w godzinach 9-13. Podatnicy będą mogli złożyć deklaracje oraz poprosić urzędników skarbowych o pomoc w wypełnieniu formularza. 30 kwietnia mija termin na złożenie deklaracji podatkowej za 2009 r.
Z tego powodu w najbliższym tygodniu urzędy skarbowe będą otwarte dłużej niż zwykle. Informacje o wydłużonych godzinach pracy będą podawane lokalnie.

Sobota pracująca w urzędach skarbowych odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej "Szybki PIT". MF tłumaczy, że jest ona skierowana do osób, które chcą sprawnie i bez kolejek złożyć zeznanie podatkowe.

Bieżące informacje nt. kampanii można znaleźć na stronie www.szybkipit.onet.pl Są tam m.in. broszury informacyjne, formularze podatkowe oraz informacje pomocne przy wypełnianiu PIT-u. Zainteresowani dowiedzą się również, jak w prosty sposób przesłać PIT przez internet.

O możliwości składania zeznania rocznego przez internet przypomniało też w swoim komunikacie ministerstwo. "Można to zrobić korzystając z programu dostępnego na stronie www.e-deklaracje.gov.pl Na stronie znajduje się też instrukcja +krok po kroku+, jak wypełnić poprawnie PIT. Dzięki temu wypełnienie formularza i przesłanie go bezpośrednio do urzędu skarbowego potrwa tylko kilka minut. Program jest bezpieczny i całkowicie darmowy" - zapewnił resort finansów.

Resort poinformował, że wysyłanie PIT-ów przez internet cieszy się coraz większą popularnością; w tym roku z możliwości elektronicznego złożenia PIT-37 skorzystało już ponad 200 tys. osób, z czego prawie 190 tys. bez kwalifikowanego e-podpisu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.