Ustawa krajobrazowa, Senat: poprawki do ustawy, kary będą wyższe

Są zmiany ustawy krajobrazowej. We wtorek 14 kwietnia senatorowie głosowali poprawki.
Ustawa krajobrazowa, Senat: poprawki do ustawy, kary będą wyższe
Senatorowie ustalili, na jakich zasadach będzie można uznać, które nośniki reklamowe są legalne, a które nie (fot. flickr/Lukas834)

We wtorek 14 kwietnia, o godz. 16 połączone senackie komisje kultury i środków przekazu, gospodarki narodowej, samorządu terytorialnego i administracji państwowej oraz środowiska, głosowały poprawki do ustawy krajobrazowej zgłoszone 8 kwietnia przez konsultantów, m.in. miasto St. Warszawa, Stowarzyszenie "Miasto Moje A w Nim" oraz firmę Citiboard Media, a także biuro legislacyjne Senatu.

Z relacji Aleksandry Stępień ze Stowarzyszenia Miasto moje a w nim, która udzieliła wywiadu dla radia TOK FM, wynika że senatorowie opowiedzieli się za podwyższeniem kar za nielegalne umieszczanie reklam. Tego domagał się samorząd Warszawy. Kary za umieszczanie nielegalnych reklam radykalnie wzrosną, będzie to czterdziestokrotność opłaty reklamowej.

Ponadto senatorowie ustalili, na jakich zasadach będzie można uznać, które nośniki reklamowe są legalne, a które nie. - Każda gmina będzie tworzyła lokalne regulacje obowiązujące na jej terenie. Regulacje te po minimum 12 miesiącach stają się podstawą do tego, żeby uznać, że pewne nośniki reklamowe są legalne lub nie - mówiła w radiu TOK FM przedstawicielka Stowarzyszenia Miasto moje a w nim.

- Gminy mają możliwość tworzenia takich lokalnych regulacji także dla szyldów, gdzie mogą ustalić gabaryty, formę funkcjonowania szyldu. Jeżeli dany szyld nie będzie zgodny z regulacjami, będzie wtedy podlegał karze, ale nie będzie podlegał opłatom, bo to dwie różne kwestie - kontynuuje Stępień.

Czytaj też: Senat zajmie się ustawą krajobrazową

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (6)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do Były Polak: I bardzo dobrze. Korporacje, w przeciwieństwie do małych przedsiębiorców nie zatrudniają na śmieciówkach. Korpo rządzi

Obecny polak, 2015-04-15 11:30:56 odpowiedz

Do Warszawiak: Biorąc pod uwagę, że to małe biznesy, a nie "korpo" zatrudniają na śmieciówki - byłoby lepiej dla każdego, gdyby te małe biznesy upadły i nie powstały. Każdy zdrowy na umyśle człowiek temu kibicuje.

FFx, 2015-04-15 11:29:01 odpowiedz

śmiechu warte, kiedy jednocześnie "liberalizuje się" prawo budowlane i zastawią miasta legalne "blaszaki" na zgłoszenia, będą się mnożyły "domki letniskowe" . Gdzie tu jakaś logika?

malina, 2015-04-15 08:09:36 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU