Ustawa metropolitalna będzie tylko dla Silesii?

  • Gazeta Wyborcza Katowice
  • 04-01-2010
  • drukuj
Projekty ustaw o metropoliach wylądowały w koszu na śmieci, ale jest możliwe, że powstanie ustawa dla Górnego Śląska i Zagłębia - pisze "Gazeta Wyborcza Katowice".
14 największych miast Górnego Śląska i Zagłębia należy do Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. Jednak o prawdziwej metropolii mowy być nie może z braku ustawy metropolitalnej. GZM nie ma możliwości planować poważnych wspólnych inwestycji. Miasta nie zdecydowały się też przekazać mu żadnych ze swoich zadań. Sytuację miała zmienić ustawa metropolitalna, ale jej projekty wylądowały w koszu.

Jak pisze "GW" w katowickim dodatku, kilku posłów z regionu ustaliło z wiceministrem Tomaszem Siemoniakiem, że powstanie specjalna ustawa wyłącznie dla miast Górnego Śląska i Zagłębia. Projekt zostanie przygotowany w Katowicach pod okiem wojewody śląskiego, prezydenta Katowic i śląskich prawników. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ustawa Metropolitalna dla Ślaska konieczna - poszła do kosza głównie z powodu Prezydenta Katowic. Dla Niego najważniejszy był zapis aby Prezydentem Metropolii był z mocy ustawy prezydent najliczniejszego miasta - czyli Katowic a przecież np. w UE są zmienne 6-mies...ięczne prezydencje ale te mogłyby wypromować nową gwiazdę Śląska nieUszoka. rozwiń

IDEALISTA, 2010-01-06 14:42:04 odpowiedz

Widać że Uszok zlapał wiatr w żagle. Wie już pod jakim szyldem wystaruje w kolejnych do wygrania dla siebie wyborach: PLATFORMA OBYWATELSKA i Piotr USZOK.

Idealista, 2010-01-06 14:34:32 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU