PARTNER PORTALU
  • BGK

Ustawa na problem biletów za parkowanie

  • AW/um.lodz.pl    13 lipca 2012 - 16:50
Ustawa na problem biletów za parkowanie

Przedstawiciele samorządów, odpowiedzialni za zarządzanie drogami mają pomysł jak rozwiązać kłopotliwą sprawę opłat za parkowanie. Specjalna ustawa miałaby nałożyć na kierowców obowiązek umieszczenia biletów za szybą.
- Rozwiązałoby to problemy kierowców, którzy teraz muszą udowadniać w ZDiT, że opłacili postój, a procedura jest żmudna. Tym bardziej, że bilet za parkowanie należy przechowywać aż 5 lat od dnia parkowania - powiedział wiceprezydent Łodzi Radosław Stępień.- Będziemy apelować, by zmiany legislacyjne uprościły procedurę. Bez tych zmian liczba wezwań do udowodnienia opłaty będzie rosła.

Czytaj też: Bilet parkingowy nie musi być widoczny

Decyzją Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi kierowcy nie powinni być obligowani do pozostawiania biletu parkingowego za szybą samochodu. Tym samym niezgodne z prawem stały się zapisy w regulaminach stref płatnego parkowania, nakładające taki obowiązek.

Mieszkańcy nie muszą zatem zostawiać biletów za szybą pojazdu, wiceprezydent Radosław Stępień namawia ich jednak, by mimo wszystko to robili.

- Kontrolerzy nie będą spisywać pojazdów, z widocznie umieszczonym biletem. Udowadnia on, że opłata jest wniesiona i to za taki czas, w jakim samochód stoi na parkingu. Rozważamy też nałożenie obowiązku wprowadzania numeru rejestracyjnego do parkomatu, bo tylko w ten sposób możemy potwierdzić opłatę. - powiedział wiceprezydent.

W forum bierze udział ok. 40 reprezentantów zarządców dróg w całym kraju, a także przedstawiciel Rzecznika Praw Obywatelskich. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.