PARTNER PORTALU
  • BGK

Ustawa reprywatyzacyjna pomoże wygrać wybory?

  • PAP/AT    5 marca 2018 - 06:50
Ustawa reprywatyzacyjna pomoże wygrać wybory?
Ustawa reprywatyzacyjna zostanie zmieniona (fot.pixabay.com)

Będą zmiany w projekcie tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej. Najbardziej prawdopodobny wariant to procedowanie przepisów wraz z trwaniem kampanii przed wyborami samorządowymi. Zdaniem polityków PiS może to pomóc wygrać w dużych miastach.
Będą zmiany w projekcie przygotowanym przez Patryka Jakiego; chodzi o korekty, a nie o wywrócenie przepisów do góry nogami - informuje poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

Według gazety, projekt tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej "zostanie wyciągnięty z szuflady, do której trafił w ostatnich tygodniach".

Czytaj też: Patryk Jaki o ustawie reprywatyzacyjnej: Narusza interesy potężnych środowisk

Najbardziej prawdopodobny wariant to procedowanie przepisów wraz z trwaniem kampanii przed wyborami samorządowymi. Zdaniem polityków PiS może to pomóc wygrać w dużych miastach, bo projekt przygotowany w resorcie sprawiedliwości rozwiązuje bolączki nie tylko Warszawy, lecz także takich miast jak Kraków czy Łódź. Ustawa przygotowana przez PO dotyczy zaś tylko stolicy.

Gazeta przypomina, że projekt ustawy ma być poprawiony. "Obecnie przewiduje - w zamian za wygaszenie roszczeń reprywatyzacyjnych - wypłatę rekompensat w wysokości 20-25 proc. wartości nieruchomości, a w cenach dzisiejszych ale według stany na chwile nacjonalizacji. Jest jednak ogranicznik: pieniądze będą mogli dostać tylko Polacy i tylko przy założeniu, że nieruchomość tez była odebrana obywatelowi polskiemu" - czytamy w "DGP".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Liberal, 2018-03-05 22:19:21

    Na nagrody dla rządu są pieniądze, a na odszkodowania dla rzeczywiscie poszkodowanych jakoś nie ma. Państwo zachowuje się jak paser. Nieruchomości ukradli jacyś "komuniści" ale państwo nadal z nich korzysta.
  • andrzej bienik, 2018-03-05 13:45:29

    prawidłowa forma, oby była zrelizowana