PARTNER PORTALU
  • BGK

Ustawą w Ubera. Andrzej Adamczyk: Przewoźnicy tylko z licencjami

  • aw/PAP    22 maja 2017 - 11:50
Ustawą w Ubera.  Andrzej Adamczyk: Przewoźnicy tylko z licencjami
Wszyscy na rynku mają takie same prawa i obowiązki - argumentuje MIB (fot.pixabay)

Projekt ustawy, która będzie regulowała kwestię przewozu pasażerów, jest już po uzgodnieniach - poinformował minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
"Projekt jest po uzgodnieniach. (...) Przez nowelizację wprowadzamy mechanizm, który spowoduje, że każdy będzie miał równe szanse. Taksówkarz spełnia wiele obowiązków. On nie może konkurować z podmiotem, który tych rygorów nie musi przestrzegać" - powiedział Adamczyk w poniedziałek (22 maja) na antenie Radia Kraków, odpowiadając na pytanie dotyczące uregulowania przewozu pasażerów.

"Celem będzie zrównanie szans wszystkich podmiotów, które zajmują się przewozem pasażerów" - dodał.

Minister odpowiadając na pytanie, czy kierowca i pośrednik będą musieli mieć licencje, powiedział: "Tak. Zasady działalności muszą być równe. Wolność gospodarcza nie znaczy nierówność konkurencji. Wolność gospodarcza to równa konkurencja. Wszyscy na rynku mają takie same prawa i obowiązki".

"To nie jest projekt przeciwko komuś, ale dedykowany całej sferze. (...) W tym wszystkim poszkodowany nie może być pasażer. Pasażer nie może być łupiony finansowo. Musimy zachować symetrię. Z jednej strony musi być zadowolenie z usługi, bezpieczeństwo i pewność, że usługa jest realizowana przez bezpieczne podmioty. Z drugiej strony musi być uczciwość konkurencji i uczciwa cena" - powiedział Adamczyk. 

Przypomnijmy, trwa spór między krakowskim magistratem a Uberem. Przed sądem zapadło już kilka wyroków w sprawach przeciwko kierowcom Ubera. Z kolei Uber podnosi, że widać jest potrzeba na takie usługi skoro w ciągu niespełna 3 lat obecności na polskim rynku udostępnił swoje usługi w 7 polskich aglomeracjach - Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Konurbacji Śląskiej.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • milka, 2017-05-25 14:16:14

    Popieram działalność Ubera w Polsce. Może i taksówkarze czują się pokrzywdzeni, dlatego, że stracili klientów, jednakże pojawienie się na rynku konkurencji wymusza na nich większą dbałość o swoje usługi. Klienci nie muszą się teraz prosić o to, żeby ktoś ich przewiózł - to przewoźnicy muszą starać s...ię o klientów.  rozwiń