PARTNER PORTALU
  • BGK

Ustawa ws. metropolii warszawskiej będzie uchwalona do końca roku?

  • PAP/EM    16 marca 2017 - 14:07
Ustawa ws. metropolii warszawskiej będzie uchwalona do końca roku?
Jacek Sasin (fot.:youtube.com)

Ustawa ws. metropolii warszawskiej powinna być uchwalona do końca tego roku, tak by jej przepisy mogły zafunkcjonować przed wyborami samorządowymi - powiedział poseł PiS Jacek Sasin po rozmowach z samorządowcami z Mazowsza.
W czwartek Sasin i wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera spotkali się przedstawicielami gmin wymienionych w dotychczasowej propozycji PiS dotyczącej utworzenia metropolii warszawskiej. Była to już druga tura konsultacji w sprawie projektu PiS; wcześniejsze odbyły się w lutym.

"Realnie, żeby ta ustawa mogła zafunkcjonować w kontekście wyborów samorządowych, to ona musi skutecznie wejść w życie przed końcem tego roku, ponieważ mówimy nie tylko o samym fakcie wyborczym, ale też o konieczności pewnego zakresu czasowego przygotowania takich zmian" - mówił Sasin na konferencji prasowej po spotkaniu. Wybory samorządowe maja odbyć się jesienią przyszłego roku.

"Te kilka miesięcy jest niezbędne" - podkreślił poseł PiS. "Zakładam, że koniec tego roku to jest ten najdalszy moment, kiedy ta ustawa powinna być uchwalona" - dodał.

Sasin, wraz z wojewodą mazowieckim poinformowali, że w połowie przyszłego tygodnia powinny ruszyć dalsze konsultacje dotyczące projektu ustawy autorstwa PiS. Konsultacje mają potrwać ok. półtora miesiąca, a do wakacji powinna zakończyć się ich ocena.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • w.potega@neostrada.pl, 2017-03-16 15:58:04

    Dobrze by było zostawić współpracę gmin gminom.