Uwaga na sprawozdania o długu firm wobec JST

Obowiązują nowe formularze sprawozdań do ministerstwa finansów o zaległościach przedsiębiorców we wpłatach świadczeń należnych na rzecz sektora finansów publicznych. Sprawozdania takie jednostki samorządu terytorialnego przekazują za pośrednictwem regionalnych izb obrachunkowych.
Uwaga na sprawozdania o długu firm wobec JST

 W Dzienniku Ustaw z 2013 r. pod poz. 113 zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów z 7 stycznia 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sprawozdań o udzielonej pomocy publicznej, informacji o nieudzieleniu takiej pomocy oraz sprawozdań o zaległościach przedsiębiorców we wpłatach świadczeń należnych na rzecz sektora finansów publicznych.

Nowe przepisy określają nowe wzory formularzy sprawozdań. Zgodnie z §2 ust. 1 ww. rozporządzenia nowy wzór ma zastosowanie po raz pierwszy do sprawozdań zawierających informacje o zaległościach według stanu na koniec 2012 r.

Wzór formularza oraz instrukcję określającą sposób sporządzenia sprawozdania o zaległościach przedsiębiorców we wpłatach świadczeń należnych na rzecz sektora finansów publicznych można znaleźć na stronie UOKiK.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU