Uwaga na sprawozdania o długu firm wobec JST

Obowiązują nowe formularze sprawozdań do ministerstwa finansów o zaległościach przedsiębiorców we wpłatach świadczeń należnych na rzecz sektora finansów publicznych. Sprawozdania takie jednostki samorządu terytorialnego przekazują za pośrednictwem regionalnych izb obrachunkowych.
Uwaga na sprawozdania o długu firm wobec JST

 W Dzienniku Ustaw z 2013 r. pod poz. 113 zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów z 7 stycznia 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sprawozdań o udzielonej pomocy publicznej, informacji o nieudzieleniu takiej pomocy oraz sprawozdań o zaległościach przedsiębiorców we wpłatach świadczeń należnych na rzecz sektora finansów publicznych.

Nowe przepisy określają nowe wzory formularzy sprawozdań. Zgodnie z §2 ust. 1 ww. rozporządzenia nowy wzór ma zastosowanie po raz pierwszy do sprawozdań zawierających informacje o zaległościach według stanu na koniec 2012 r.

Wzór formularza oraz instrukcję określającą sposób sporządzenia sprawozdania o zaległościach przedsiębiorców we wpłatach świadczeń należnych na rzecz sektora finansów publicznych można znaleźć na stronie UOKiK.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.