PARTNER PORTALU
  • BGK

Uwaga, zmiany w klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów JST

  • aw    22 kwietnia 2016 - 18:05
Uwaga, zmiany w klasyfikacji  dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów JST
To kolejna zmiana klasyfikacji budżetowej w tym roku (fot.pixabay)

Jednostki samorządu terytorialnego mają niecałe trzy miesiące na dostosowanie uchwał budżetowych na rok 2016 do nowych zapisów rozporządzenia w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych.
W Dzienniku Ustaw z 15 kwietnia 2016 r. (pod pozycją 524) zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Finansów z 12 kwietnia 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych.

Zapisami rozporządzenia dodano m.in. nowy rozdział „85211 Świadczenie wychowawcze”, w którym ujmuje się dochody i wydatki związane z realizacją ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. poz. 195), w szczególności środki na: świadczenie wychowawcze, koszty obsługi, rejestr centralny.

W rozporządzeniu wprowadzono również nowe paragrafy dochodowe dla gmin, powiatów i województw z tytułu dotacji celowej z budżetu państwa na zadania bieżące z zakresu administracji rządowej związane z realizacją świadczenia wychowawczego stanowiącego pomoc państwa w wychowywaniu dzieci.

Nowe zapisy weszły w życie dniu opublikowania. - To kolejna zmiana klasyfikacji budżetowej w tym roku. Jednostki samorządu terytorialnego mają obowiązek dostosowania uchwał budżetowych na rok 2016 do rozporządzenia w terminie 3 miesięcy od dnia jego wejścia w życie - przypomina RIO w Opolu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.