PARTNER PORTALU
  • BGK

Uwaga, zmiany w świadczeniach pielęgnacyjnych

  • ZWI    12 czerwca 2013 - 18:55

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przypomina, że 30 czerwca wygasają z mocy prawa decyzje przyznające świadczenie pielęgnacyjne wydane na podstawie „starych”, tj. obowiązujących do 31 grudnia 2012 r., przepisów ustawy o świadczeniach rodzinnych.
W związku z powyższym, osoby, które spełniają nowe warunki otrzymania świadczenia pielęgnacyjnego lub nowego świadczenia opiekuńczego, tj. specjalnego zasiłku opiekuńczego, w celu otrzymania tych świadczeń także po 30 czerwca 2013 r., powinny składać wnioski o przedmiotowe świadczenia już teraz.

Jak podkreśla resort, organy realizujące świadczenia rodzinne mają obowiązek takie wnioski przyjmować i bezzwłocznie rozpatrywać – poprzez wydanie decyzji ustalających prawo do wnioskowego świadczenia na okres od 1 lipca 2013 r.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat aktualnych warunków otrzymania świadczenia pielęgnacyjnego lub specjalnego zasiłku opiekuńczego w indywidualnej sprawie, osoby zainteresowane powinny zwrócić się do organu realizującego świadczenia rodzinne w danej gminie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • POsadka, 2013-06-15 06:21:49

    rząd się SAM wyżywi żerując na chorych, upośledzonych i starych wyborcach. Mam nadzieję, że dotknie to także tych, co są w koalicji i ich najbliższych