PARTNER PORTALU
  • BGK

Uwagi do projektu planu miejscowego on-line

  • PAP    13 lutego 2013 - 17:15
Uwagi do projektu planu miejscowego on-line

Senacka komisja gospodarki zaproponowała poprawkę legislacyjną do nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Nowe prawo ma doprecyzować istniejące przepisy oraz umożliwić składanie uwag do projektu planu miejscowego w postaci elektronicznej.
W trakcie środowego posiedzenia komisji wiceminister transportu Janusz Żbik powiedział, że nowela "doprecyzowuje przepisy (obecnej - PAP) ustawy; chodzi tu o wyeliminowanie wątpliwości interpretacyjnych dotyczących terminu, w którym projekt planu powinien być wyłożony oraz możliwości składania uwag".

Senatorowie wnieśli do noweli poprawkę legislacyjną, która doprecyzowuje, że za wniesione na piśmie uwagi do projektu planu miejscowego uważa się także uwagi wniesione w postaci elektronicznej opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym, podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP oraz wniesione za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej.

Według biura legislacyjnego Senatu, znowelizowana przez Sejm ustawa nie wskazywała wprost tych trzech metod, a tylko tę mówiącą o bezpiecznym podpisie elektronicznym.

Teraz ustawa będzie rozpatrywana na posiedzeniu plenarnym izby wyższej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.