PARTNER PORTALU
  • BGK

Uważaj gdzie parkujesz w Krakowie

  • AW    11 marca 2012 - 10:13
Uważaj gdzie parkujesz w Krakowie

W stolicy Małopolski ruszają kontrole strefy płatnego parkowania pod kątem pozostawiania samochodów na zieleńcach lub na zakazie między znakiem informującym o końcu postoju a skrzyżowaniem.
Krakowski magistrat przypomna, że w takich miejscach - mimo że znajdują się w obszarze strefy płatnego parkowania wyznaczonej znakiem obszarowym D-44 - Biuro Obsługi Strefy nie może pobierać opłat za postój. Dlatego wielu kierowców, chcą uniknąć opłaty, parkuje poza znakami D-18, D18a, niszcząc m.in. zieleńce i skwery, czy utrudniając widoczność na skrzyżowaniach.

Chcąc ukrócić ten proceder, miasto rozpoczyna kontrole strefy płatnego parkowania. Kontrolerzy wykonają dokumentację zdjęciową i opisową nieprawidłowo zaparkowanego pojazdu, którą następnie przekażą do straży miejskiej. W przypadkach rażącego łamania przepisów drogowych - stwarzania zagrożenia dla innych pojazdów lub pieszych, straż miejska zostanie wezwana natychmiastowo.

Kierowcy, którzy celowo parkują poza znakami D-18, D18a, chcąc w ten sposób uniknąć opłaty za parkowanie lub opłaty dodatkowej w wysokości 50 zł, muszą liczyć się z mandatem w wysokościnawet 300 zł plus koszty holowania. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.