PARTNER PORTALU
  • BGK

Uwolniono zawód taksówkarza w Chorzowie

  • AT    3 stycznia 2014 - 11:12
Uwolniono zawód taksówkarza w Chorzowie

Kierowcy ubiegający się po 1 stycznia 2014 r. o licencję taksówkarską w Chorzowie nie będą musieli ukończyć szkolenia i zdać egzaminu ze znajomości topografii miasta oraz miejscowych przepisów. Właśnie weszły w życie zapisy ustawy deregulacyjnej.
Dzięki podpisanej przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ustawie, złagodzeniu uległy wymogi zawodowe. Zgodnie z zapisami - w gminach o liczbie mieszkańców poniżej 100 tysięcy szkolenie i egzamin nie są już obowiązkowe, w tych ponad 100 tysięcy decyzja należy do miasta.

W prawie 105 tys. Chorzowie nie podjęto projektu uchwały, który narzucałby taki obowiązek.

– Nie wyszliśmy z inicjatywą jej stworzenia, m.in. ze względu na specyfikę naszego regionu. Mimo sporej liczby mieszkańców, zajmujemy stosunkowo mały obszar. Chorzów nie jest zbyt rozległy. Poza tym, żyjemy w aglomeracji i nasi taksówkarze często poruszają się po miastach ościennych, w których te przepisy nie obowiązują – tłumaczy Krzysztof Chromy, sekretarz miasta. - Jeśli korporacje zechcą szkolić i egzaminować swych pracowników, nie mamy nic przeciwko – dodaje. 

Obecnie w Chorzowie w posiadaniu licencji na taksówki jest ok. 250 przedsiębiorców. Liczba wydawanych licencji co roku spada. W 2013r. do egzaminu przystąpiło 13 osób, zdało dwanaście.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.